امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123533
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 55
سید حسین میرشجاعیان حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه وظیفه هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور

سید حسین میرشجاعیان حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه وظیفه هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، تسریع و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار است، اظهار داشت: هفته گذشته نخستین جلسه این هیات برگزار شد، بنابراین در گام بعدی از نمایندگان دستگاه‌ها دعوت خواهد شد، تا با استفاده از سایت اینترنتی این هیئت نسبت به مجوزها و موانع آن پیشنهادات خود را مطرح کنند.
سرپرست دفتر پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی با بیان اینکه فرم الکترونیکی از طریق سایت در اختیار نمایندگان دستگاه‌ها قرار گرفته است، تصریح کرد: در این فرم اطلاعات کاملی از بحث مجوزها گرفته خواهد شد که پس از آن دبیرخانه هیئت متشکل از کارشناسان حقوقی شروع به بررسی موضوع می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه گزارش از سوی معاونت اقتصادی وزارتخانه در جلسه هیات مقررات‌زدایی ارائه شده، گفت: در این گزارش کارهای انجام شده و نیز شروع به کار هیات مطرح شد و اعضا در مورد متن قانون و اختیارات هیئت بحث‌هایی داشته و خواستار افزایش اختیارات بودند و همچنین موازی بودن ماده 62 قانون برنامه پنجم و ماده 7 قانون اصل 44 از دیگر مباحث بود که قرار شد، به رئیس مجلس منعکس شود.
میرشجاعیان در پاسخ به این سوال که هیئت مقررات‌زدایی، قوانین موانع را شناسایی می‌کند، یا منتظر گزارش دستگاه‌ها خواهد ماند، افزود: اگر گزارشی ارائه شود که مستند قانونی ندارد، هیات می‌تواند آنها را حذف کند و دستگاه‌ها باید تمکین کنند و زیرا اخذ مجوز خارج از قانون مجازات دارد.
سرپرست دفتر پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی به روی دیگر این موضوع اشاره کرد و یادآور شد: در صورتی که مجوز استناد قانونی داشته، اما نیاز به اصلاح باشد، فرایندهای آن تغییر خواهد کرد و یا اینکه در صورت تشخیص مبنی بر حذف مجوز با وجود استناد قانونی، این موضوع به مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود.
وی یادآور شد: اکنون مجموعه‌ای از قوانین مخل کسب و کار شناسایی شده که در مرحله اولیه است و البته این موضوع جزء وظایف هیات نیست و فقط می‌توانیم به قوانین مجوزها ورود کنیم.
به گفته سرپرست دفتر پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی، هیات به دنبال اختیارات جدید است که امیدواریم در لایحه خروج از رکود، این اختیار را بگیریم و جلسه با نمایندگان دستگاه‌ها نیز طی هفته‌های آینده برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها