امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123534
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری دوشنبه شب در مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع) در حسینیه عاشقان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری دوشنبه شب در مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع) در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر اظهار داشت: حادثه عاشورای حسینی برای همه اقشار و جوامع انسانی یک الگو شده است.

وی با بیان اینکه هر عملی که از هر جامعه‌ای سر بزند بازتاب دارد، تصریح کرد: ماندگاری حادثه عاشورا چه در جبهه و اردوگاه امام حسین (ع) و چه در اردوگاه و جبهه دشمن در جامعه بشری دارای بازتاب و بازخورد است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان اضافه کرد: عکس‌العمل مثبت سپاهیان امام (ع) در گروه‌های مختلف جامعه بشری شوری ایجاد کرده که تا قیامت ادامه خواهد داشت.

حسینی‌بوشهری اظهار داشت: همه سعی دارند به طریقی خود را به اقیانوس حسینی پیوند دهند و طبیعی است که جامعه بشری در اقصی نقاط جهان در مقابل حادثه کربلا و عاشورای حسینی سر تعظیم فرود آورد.

وی به عکس‌العمل سپاه دشمن در مقابل امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: حادثه عاشورا در لشکر مقابل نفرت، خشم، غضب و کینه را به وجود آورده است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان با بیان اینکه هرچه نیت بزرگتر باشد شعاع آن بیشتر است، خاطرنشان کرد:  امام حسین (ع) به خاطر اینکه نیتش خدمت به جامعه بشری بود عکس‌العمل این نیت هر چه محدود به کربلا بود همه می‌خواهند به این اقیانوس برسند بنابراین نام حسین (ع)، کربلا، عاشورا و مجالس آن برای همیشه زنده است.

وی به عامل دیگر زنده ماندن عاشورا اشاره کرد و گفت: تعالیم امامان و پیشوایان دینی حادثه کربلا را ماندگار و از فضای محدود به فضایی جهانی تبدیل کرده است.

حسینی‌بوشهری اقدامات ائمه اطهار (ع) در این زمینه را برشمرد و گفت: ایشان در مقابل تحریفات دشمنان ایستادند و آموزه‌های خود را برای شیعیان و مسلمانان به خوبی انتقال دادند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: ائمه (ع) تعالیم خود را به دو صورت گفتاری و رفتاری به آیندگان انتقال دادند تا عاشورا بماند و فراموش نشود.

وی بیان داشت: امام سجاد (ع) به مدت 35 تا 40 سال روزه گرفت و زمانی که آب را برای افطار برای او می‌آوردند، گریه می‌کرد تا فرهنگ عاشورا در جامعه نهادینه شود.

حسینی‌بوشهری به مثال‌های دیگری در این زمینه اشاره کرد و گفت: اگر کسی نام امام حسین (ع) را نزد امام صادق (ع) می‌برد، حضرت تا صبح تبسم نمی‌کرد.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان با بیان اینکه اهل بیت (ع) فرهنگ عاشورا را نهادینه کردند، افزود: ائمه (ع) با تعالیم رفتاری و گفتاری خود و با برنامه‌ریزی مسیر آینده این حادثه را ترسیم کردند.

وی اضافه کرد: گفتار، رفتار و زیارت ائمه (ع) برای ما الهام‌بخش بوده و راه را برای انسان باز می‌کند تا مسیر را تا آخر به خوبی طی کند.

حسینی‌بوشهری گفت: دشمنان بدانند که شیعیان و محبین اهل بیت (ع) برای رسیدن به ائمه (ع) و زیارت آنها، انفجار، تهدید و کشتن را نمی‌شناسند.

انتهای پیام/66006/گ40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها