امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12359
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۱
تعداد بازدید: 105
زهره طبیب‌زاده نوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: بعد از سی ...

زهره طبیب‌زاده نوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: بعد از سی و سه سال که از انقلاب اسلامی می‌گذرد حجم سازندگی بسیار زیادی در مقایسه با گذشته انجام شده است که به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

وی افزود: اما آنچه در دولت‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران انجام شده است با وجود حجم بسیار بالای کارهای سازندگی قابل نقد است و انتظار بیشتری از نظام جمهوری اسلامی ایران است و انتظار ایجاد زیرساخت‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی با یک نوع پاکدستی و عدالت اجتماعی و از بین رفتن فقر در کشور وجود دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در حد 30 سال یک جهش 60 ساله را داشته است و گسترش علمی و فقرزدایی انجام شده است اما از حکومت اسلامی که در رأس آن ولایت فقیه است انتظار بیشتری داریم.

وی با اشاره به اینکه گسترش تمام زیرساخت‌ها در دولت‌های گذشته اتفاق افتاده است، گفت: تفاوت بین عملکرد دولت‌ها این بود که در برخی از دولت‌ها به مدیران دولتی اجازه داده شد که نوعی ویژه‌خواری از بیت‌المال داشته باشند و آنچه مورد نقد می‌باشد نحوه مدیریت بیت‌المال است.

طبیب‌زاده خاطرنشان کرد: با نقد آگاهانه به عملکرد دولت های گذشته به این نتیجه می‌رسیم که تمام دولت‌ها سازندگی داشته‌اند اما بحث عدالت در برخی از دولت‌ها مغفول مانده است و پیشرفت توأم با نگرش عدالت‌طلبانه نبوده است.

وی افزود: بعضی زیرساخت‌های به وجود آمده منجر به اختلاف طبقاتی شده است و در کنار پیشرفت و توسعه باید عدالت وجود داشته باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی دولت‌ها متأسفانه نگرش عدالت‌طلبانه نداشته‌اند، خاطرنشان کرد: عملکرد دولت نهم در این زمینه بسیار مطلوب است اما حتی عملکرد دولت دهم نیز در زمینه نگرش عدالت‌طلبانه زیر سؤال است.

طبیب‌زاده با اشاره به اینکه مردم نباید احساس کنند که بیکاری وحشتناک و فقر و بدبختی در کشور حاکم شده است، تأکید کرد: عموم مردم از زندگی بسیار بهتری نسبت به قبل از انقلاب برخوردار هستند اما انتظار ما از جمهوری اسلامی ایران خیلی بیشتر از اینهاست و فاصله طبقاتی وجود دارد که عده‌ای پورشه‌سوار هستند و عده‌ای به نان شبشان محتاج هستند اما نباید نسبت به وضع موجود سیاه‌نمایی شود.

وی تصریح کرد: من واقعاً تأسف می‌خورم زمانی که مشاهده می‌کنم افرادی در مقابل این همه خدمات صنعتی، کشاورزی، عمران و توسعه روستایی به سیاه‌نمایی وضع موجود می‌پردازند و پروژه‌های بسیار زیادی را که در دولت نهم و دهم که هر روز افتتاح می‌شود را انکار می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولین در عملکردشان ضعف‌هایی داشته‌اند ولی نباید نقادین از حدود شرعی خارج شوند و این بی‌انصافی محض است که با وجود تحریم‌ها و اجرای هدفمندی یارنه‌ها خدمات زیاد دولت را منکر شویم.

وی با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها و اجرای هدفمندی یارانه‌ها هر دولتی روی کار بود شاید عملکردی نامناسب‌تر از وضع کنونی را داشت، تأکید کرد: ولی مدیریت دولت در زمینه کنترل ارز مناسب نبود و اگرهدفمندی یارانه‌ها با شناسایی دهک‌های درآمدی انجام می‌شد بسیار مطلوب‌تر بود.

طبیب‌زاده خاطرنشان کرد: کاندیداهای ریاست‌جمهوری باید توجه کنند که برای اثبات خودشان اقدامات عالی نظام را زیر سؤال نبرند و عدالت اقتضاء می‌کند کسانی که در کنار گود نشسته‌اند با در شرایط کلان کشور، منصفانه نقد کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بنده نقدهای اساسی به دولت دارم اما نباید کل دستاوردهای دولت را منکر شویم و به سیاه نمایی مضع موجود بپزدازیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار