امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123617
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مردم مسلمان ایران صبح امروز با عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در سراسر کشور و سر دادن

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مردم مسلمان ایران صبح امروز با عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در سراسر کشور و سر دادن شعارهای استبکارستیزی روز 13 آبان را در تقارن با عاشورای حسینی گرامی داشتند.

تهران پایتخت ایران اسلامی، امروز در روز عاشورای حسینی این گونه رنگ و بوی کربلا گرفت و به معنای واقعی کلمه «کل ارض کربلا» شد.

و اینها مردم مسلمان و انقلابی ایران بودند که اینگونه در روز عاشورا شور خدایی برپا کرده و شور حسینی را با حماسه خمینی پیوند زدند.

ساعت 9 صبح امروز، خیابان طالقانی مثل هر روز نبود، خیابان طالقانی امروز عظمتی یافت به وسعت استقامت ملت ایران.

پرچم‌های سیاه از دور نمایان بود و مردمی که یکپارچه سیاهپوش بودند و آنقدر پرصلابت و با مشت گره کرده آمدند که گویی همین امروز جنگ است و باید در برابر یزیدان زمان به دفاع از اسلام و میهن بپردازند.

این مردم آماده در روز عاشورا فریاد «مرگ بر آمریکا» سر دادند تا حرمله‌های زمان بدانند مسلمانان برای نابودی شیطان بزرگ آماده‌اند.

می‌خواهم از سپهبد قرنی به سمت لانه جاسوسی حرکت کنم ولی ازدحام جمعیت آنقدر زیاد است که راهی برای حرکت ندارم.

کمی جلوتر می‌روم، دسته‌های عزاداری اباعبدالله(ع) هم از خیابان‌های اطراف وارد خیابان طالقانی می‌شوند و همه یکپارچه فریاد «هیهات من الذله» سر می‌دهند.

جمعیت که در روز مبارزه با استبکار همزمان با روز عاشورا فریاد مرگ بر ظالم سر می‌دهند، ناخداگاه به یاد آن عاشورایی می‌افتم که عده‌ای بدون توجه به حرمت سالار شهیدان در خیابان کف زدند و به عاشورا بی‌احترامی کردند.

امروز روز دانش‌آموز است ولی اینها فقط دانش‌آموزان نیستند که فریاد «ننگ و ذلت هرگز» سر می‌دهند، تمام اقشار وطنم امروز برای نابودی شیطان بزرگ با پرچم مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به اینجا آمدند. جانبازان، طلبه‌ها، دانشجویان، معلولان، دانش‌آموزان، زن و مرد و کوچک و بزرگ همه آمده‌اند تا بگویند «می‌جنگیم می‌میریم ذلت نمی‌پذیریم».

کمی آن طرف‌تر بساط نذری و ایستگاه صلواتی هم برپاست.

گاهی به یاد خاطرات شنیده‌ شده‌ام از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس می‌افتم، همه همدل آمده‌اند و کسی تنها نیست اینجا مشت‌هایی به عظمت ملت پراستقامت‌ ایران گره زده شده است.

غرق جمعیت بودم که یکباره به خودم آمدم، به درب غربی لانه جاسوسی رسیده‌ام، کمی جلوتر بوی کربلا می‌آید، چشمان مردم خیس است. زنان گریه می‌کنند و مردان شعار یا حسین سر می‌دهند.

اینجا 45 گل لاله تشییع می شوند، به یاد عاشورایی که در آن نامداران خاندان پیامبر را شهید کردند.

رسانه‌های خارجی هم آمده‌اند، شاید گوشه‌ای از استقامت ملت ایران را به کشورهایشان مخابره کنند.

امروز مردم ایران بر خاندانی که حتی در برابر تحریم آب سازش نکردند درود فرستاده‌اند.

باران هم شروع به باریدن کرده است و پس از مداحی و سخنرانی، مردم در خیابان طالقانی، نماز ظهر عاشورا را به امامت حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی اقامه کردند.

سپس شهیدان گمنام کشورمان با حضور بی‌شمار ملت ایران به سمت میدان سپاه تشییع شدند.

مردم در زمان تشییع شهدا این شعار را سر دادند «پیکر گلگون شهیدان ما، این سند جنایت آمریکاست».
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها