امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123628
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
حسن رحیمی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان صحنه از استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: ...

حسن رحیمی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان صحنه از استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: آموزش و پرورش شهرستان صحنه 10 هزار دانش‌آموز،  هزار معلم و 600 بازنشسته دارد.

وی ادامه داد: 120 آموزشگاه شامل ابتدایی، متوسطه اول، دوم، کاردانش و فنی و حرفه‌ای دارد  و با وجود سطح درآمد پایین،4 مدرسه دخترانه و پسرانه غیرانتفاعی نیز داریم.

رحیمی در خصوص مشکلات آموزش و پرورش کرمانشاه گفت: به دلیل درگیر بودن با جنگ تحمیلی زیرساختهای آموزشی  در گذشته ویران شده و نداشتن محیط‌های فیزیکی نیز از مشکلات اساسی منطقه است.

مدیر آموزش و پرورش صحنه در خصوص نقطه ضعف آموزش و پرورش یادآور شد: باید آموزش و پرورش دنبال بحث مردمی شدن و خصوصی شدن برود و خود را به تکنولوژی دنیا برسانیم.

رحیمی افزود: البته شهریه مدارس غیر دولتی در تهران خیلی بالاست؛ اما در استان کرمانشاه یک پنجم تهران است، مردم مایلند در این مدارس حضور داشته باشند اما سرمایه‌گذار در مدرسه‌سازی کم است.

وی در خصوص اجرای سند تحول خاطرنشان کرد: در اجرا و تدوین سند کمی عجله صورت گرفت؛ چرا که یکی از کارها ثابت کردن مدارس در شیفت صبح است اما باید فضای فیزیکی لازم باشد که این طور نیست و به دلیل اضافه شدن پایه ششم در غرب کشور آموزگار کم داریم و این در مقطع  ابتدایی مشکل اساسی ما است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها