امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123637
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
سید مهدی هاشمیان در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: معاونت وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ستاد احیاء امر به معروف و نهی ...

سید مهدی هاشمیان در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: معاونت وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر وظیفه این را دارد که در تمام وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و مراکز آموزشی تلاش کند که امر به معروف و نهی از منکر را جاری کند و امر به معروف و نهی از منکر در نظام اداری احیا شود.

وی افزود: برای این کار اولین اقدام تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها است. در دوره جدید فعالیت ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر و با بازسازی این معاونت کارش را آغاز کرده است.

معاون وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: اعضای این شورا هم از اعضای خود وزارتخانه‌ها هستند و کسی از بیرون نیامده است. در واقع تلاش کردیم که در هر اداره‌ای خود کارکنان و مدیران آنجا باید تلاش کنند که این فریضه در آن اداره اجرایی شود و به سلامت اداری حرکت کنیم.

وی گفت: برای اینکه امر به معروف و نهی از منکر در نظام اداری کشور اجرایی شود در نخستین گام تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات بود که تشکیل شده است.

هاشمیان ادامه داد: دومین گام تشکیل هسته‌های یاوران معروف بودند که در بیشترین وزارتخانه‌ها این هسته‌ها شکل گرفته است. مرحله بعد آموزش این افراد است زیرا آنها پیشگامان امر به معروف و نهی از منکر در نظام اداری هستند. اما باید تمام مدیران بالایی و میانی و کارکنان روش‌های امر به معروف و نهی از منکر را فرا بگیرند و دست به این عمل بزنند.

معاونت وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت: شورای امر به معروف قرار شد 5 مصداق معروف و 5 مصداق منکر را در ادارات و مراکز آموزشی را تعیین کند و یاوران معروف با این مصادیق آشنا می‌شوند و در نتیجه امر به معروف و نهی از منکر در نظام اداری آغاز می‌شود.

وی افزود: هم‌اکنون در مرحله آموزش و توجیه یاوران معروف هستیم و بعد از آن بر مبنای مصادیق آموزش دیده عملا امر به معروف و نهی از منکر در نظام اداری کشور آغاز می‌شوند.

هاشمیان اظهار داشت: یاوران معروف یاد می‌گیرند که بهترین مصداق امر به معروف و نهی از منکر چیست و با مهربانی و آرامش تذکر لسانی به همکارانشان می‌دهند.

معاون وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: اصل مهم ما برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر در نظام اداری این است که هیچ فردی در برابر منکرات نباید بی‌تفاوت باشد. ما دوره‌های آموزشی را شروع کرده‌ایم و سه دوره هم گذاشته‌ایم و وزارتخانه‌ها متولی این امر شده‌اند و در کلاس‌های 200 نفره آموزش داده می‌شود.

وی ادامه داد: ما سه رویکرد و یک شعار در نظام اداری کشور داریم. اولین رویکرد عبارت‌است که امر به معروف و نهی از منکر در نظام کشور باید فرهنگ‌سازی شود. دوم اینکه الگو سازی شود و سوم اینکه رفتارسازی شود و این عملکرد هم یک فرآیند است که به سرعت داریم آن را پیش می‌بریم.

هاشمیان بیان داشت: این مکانیزم طوری طراحی شده است که تمام کارهای ان را خود کارمندان و مدیران انجام می‌دهند. ما وقتی می‌گوییم فرهنگ سازی باید به دستگاه‌هایی بپردازیم که در بعد فرهنگ‌سازی فعالیت می‌کنند.

وی در خاتمه افزود: اولین دستگاهی که می‌تواند این امر را فرهنگ‌سازی کند آموزش و پرورش است. به همین دلیل طرح یادآوران امر به معروف و نهی از منکر دانش آموزشی را طراحی کردیم. امروز در غالب مدارس این طرح اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها