امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123639
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
مصطفی ترک همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص سیاسی کردن برخی از پرونده‌هایی که موضوع آنها سیاسی نیست اظهار

مصطفی ترک همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص سیاسی کردن برخی از پرونده‌هایی که موضوع آنها سیاسی نیست اظهار داشت: معمولاً در پرونده‌های قتل و دعوایی که در صلاحیت دادگاه‌های کیفری استان است قضاتی این پرونده‌ها را بررسی می‌کنند که با سابقه بوده و به طور ویژه موضوع را رسیدگی می‌کنند.

وی افزود: اینکه بگوییم رأیی در دادگاه ثابت شده و به دلیل احتمال خطا پرونده به دیوان‌عالی رفته و رأی تائید شده اما بازهم خطا وجود دارد چندان منطقی نیست، مجازات قانونی برای قتل معمولاً اعدام است اما در همه آنها خانواده مقتول به دنبال گرفتن رضایت با ادبیات و گفت‌وگویی متفاوت هستند.

ترک همدانی با اشاره به پرونده ریحانه جباری اظهارداشت: متأسفانه در این پرونده محتویات پرونده رسانه‌ای شد و اگر هم بنا بود خانواده متوفی رضایت دهند موضوعات به نحوی عنوان شد که آنها به طور کامل پشیمان شدند.

این وکیل پایه یک دادگستری ادامه داد: متاسفانه تمامی این موضوعات را وکیل ریحانه رسانه‌ای کرد و بهتر بود اعتراض خود را به رای صادره به نحو دیگری بیان می‌کرد.

وی تاکید کرد: وقتی همکار ما یک کلیدواژه به کار می‌برد که مقتول قصد کاری خلاف اخلاق داشته و یا کارمند فلان وزارتخانه بوده بدون شک دشمنان ما امکان مانور بیشتری پیدا کردند و روی هین کلیدواژه‌ها زوم کردند که عاقبت آن هم اعدام برای ریحانه بود.

ترک همدانی تصریح کرد: شایسته بود که اگر کسی می‌خواست در راستای اخذ رضایت از خانواده شکات قدم بردارد با این تابلو که مقتول در وزارت اطلاعات کار می‌کرده نباید دست به تخریب نظام بزند.

وی خاطرنشان کرد: در هر صورت در این پرونده وکیل ریحانه و رسانه‌هایی که موضوع این پرونده را سیاسی جلوه دادند اعدام ریحانه را رقم زدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها