امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123644
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران اعلام کرد: در این جلسه که در 13 تا 18 اکتبر در شهر مسکو روسیه برگزار شد، ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران اعلام کرد: در این جلسه که در 13 تا 18 اکتبر در شهر مسکو روسیه برگزار شد، وزیر بهداشت کشور کره جنوبی، بعنوان رئیس جلسه، وزیر بهداشت کشور روسیه، مارگارت چان رئیس سازمان بهداشت جهانی و برخی سازمانهای بین المللی نیز حضور داشتند.

در این جلسه در رابطه با عضویت سازمان پلیس بین الملل در این مجمع نیز علی‌رغم اهمیت و تاثیرش بر امر مبارزه با قاچاق و فروش های غیر قانونی دخانیات، بواسطه ارتباط بعضی از رده های بالای این سازمان با صنایع دخانیات تصمیم بر این شد که با عضویت این سازمان موافقت نشود.

در ادامه این مراسم دکتر داسیلوا، رئیس جدید دبیرخانه معاهده به قرائت گزارش دبیرخانه معاهده پرداخت و در ابتدا از هایک نگوگوسیان، رئیس قبلی دبیرخانه و فعالیت های 8 ساله وی قدردانی کرد و در ادامه گزارش فعالیت ها را ارائه و برنامه های آینده را اعلام کرد.

در روز دوم این سمینار اهمیت مالیات دخانیات توسط اعضای FCA مورد تاکید قرار گرفت و در آن سه کشور برزیل، ترکیه و آفریقای جنوبی تجارب خود را در زمینه افزایش مالیات و اثرات آن بر سلامت بیان کردند. نکته مهم در این سخنرانی ها افزایش مالیات تا حدود 80 درصد قیمت خرده فروشی است که موجب افزایش درآمد 3الی 4 برابری دولت نسبت به 10 سال قبل شده که در این مدت میزان مصرف دخانیات در جامعه تا حدود 10 الی 30 درصد کاهش می‌یابد.

در پایان، در این سمینار اعضا به دو گروه A و B تقسیم شدند که در گروه A تایلند رئیس و ایران نایب رئیس و در گروه B انگلیس رئیس و زامبیا بعنوان نایب رئیس انتخاب شدند. در کمیته A مباحث تکنیکی شامل پروتکل قاچاق دخانیات، راهنمای مالیات دخانیات، دستورالعمل بند 3 ماده ای 5 معاهده در کمیته B مباحث اجرایی قانونی و بودجه مورد بحث قرار گرفت.

این درحالی است که با وجود درگیر بودن سازمان بهداشت جهانی با بیماری ابولا، رئیس سازمان بهداشت جهانی در ششمین جلسه مجمع عمومی کشورهای عضو معاهده جهانی کنترل دخانیات حضور پیدا کرد تا حمایت خود را از معاهده جهانی کنترل دخانیات اعلام کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها