امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123648
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 30
اسماعیل نجار در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره آمادگی دربرابر زلزله در تهران اظهار داشت: متأسفانه هرگاه در تهران بحث زلزله پیش می‌آید همه ...

اسماعیل نجار در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره آمادگی دربرابر زلزله در تهران اظهار داشت: متأسفانه هرگاه در تهران بحث زلزله پیش می‌آید همه ابراز نگرانی می‌کنند. در حال حاضر 10 میلیون نفر در تهران سکنی دارند که پیش از انقلاب این رقم 3.5 میلیون نفر بود. یعنی برای 6.5 میلیون نفر در این 35 سال اخیر خانه ساخته شده است. اگر این واحدها براساس اصول فنی ساخته شده بودند، امروز نگرانی نداشتیم.

وی ادامه داد: سؤال ما این است که متولی این موضوع کیست؟ و قانون چه کسی را مسئول و متولی این امر دانسته است؟ بی‌شک سازمان نظام مهندسی و دستگاه‌های اجرایی در این میان وظیفه دارند. البته خود مردم نیز باید در این امر وارد شوند. همان میزان که به زیبایی و نمای ساختمان اهمیت داده می‌شود، باید بیش از آن به مقاومت و استحکام ساختمان توجه داشته باشند.

نجار تصریح کرد: از سازمان‌های بیمه‌گر نیز می‌خواهیم که فعالانه وارد این عرصه شوند تا هم یار دولت و مردم در هنگام حوادث باشند و هم ناظری بر مقاومت ساختمان‌ها در زمان ساخت باشند.

معاون وزیر کشور در ادامه گفت: باید ظرفیت‌های کشور را شناخت و در مواقع بحرانی از آنها بهره برد و حتی ظرفیت‌های جدید تولید کرد. باید با تمرین مداوم می‌توانیم آمادگی خود را در سطح بالایی حفظ کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها