امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123650
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس حسن هاشمی عصر امروز در حاشیه بازدید از پایگاه مرکزی سازمان انتقال خون تهران گفت: ما در این حوزه تابع مردم هستیم ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس حسن هاشمی عصر امروز در حاشیه بازدید از پایگاه مرکزی سازمان انتقال خون تهران گفت: ما در این حوزه تابع مردم هستیم چنانچه می‌بینید مردم از گذشته در ایام مذهبی برخی از ایام خاص سال به مراکز انتقال خون مراجعه می‌کنند و از طریق اهدای خون به همنوعان خود کمک می‌کنند.

وی افزود: امروز نیز از مردم برای اهدای خون دعوت نشده است بلکه مردم ایثارگر و نوعدوست داوطلبانه برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کرده اند که این جای تقدیر دارد چرا که در هیچ جای دنیا چنین مردمی را نمی‌بینید.

هاشمی خاطرنشان کرد: امسال طرحی با نام اهدای خون از محرم تا صفر توسط سازمان انتقال خون اجرا ‌می‌شود تا مردم در این زمان طولانی تا اربعین حسینی به جای روزهای تاسوعا و عاشورا خون خود را در مراکز انتقال خون اهدا کنند چرا که در صورت اهدای خون زیاد مردم امکان استفاده مناسب از خون‌ها وجود ندارد و از بخشی از خون در صورت گذشت زمان نمی‌توان استفاده کرد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: برخی بخشهای خون یا فرآرده‌های خونی امکان نگهداری بیش از 4 روز را ندارند بنابراین مردم می‌توانند با ثبت‌ نام اینترنتی نوبت بگیرند و خون خود را تا اربعین حسینی اهدا و امکان استفاده مناسب از این فراورده ارزشمند را مهیا کنند.

وی به مردم توصیه کرد با این طرح همکاری و همراهی کرده و با ثبت نام اینترنتی از تلف شدن زمان خودشان و ایستادن در صف‌های طولانی و صرف زمان طولانی پیشگیری کنند تا از طرف دیگر استفاده بهتری از فراورده‌های خونی صورت گیرد. 

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها