امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123655
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فرانسه و عربستان قرارداد تسلیحاتی دو جانبه را که ادعا می‌شود هدف آن، کمک به ارتش لبنان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فرانسه و عربستان قرارداد تسلیحاتی دو جانبه را که ادعا می‌شود هدف آن، کمک به ارتش لبنان است، روز دوشنبه امضا کردند.
به گزارش شبکه خبری «ال.بی.سی» لبنان، «ابراهیم العساف» وزیر دارایی عربستان سعودی به نمایندگی از عربستان و نماینده شرکت اوداس فرانسه به نمایندگی از پاریس این قرارداد تسلیحاتی را در کاخ سلطنتی در جده امضا کردند.
این قرارداد در حضور جان قهوه‌چی وزیر دفاع لبنان که به عربستان سفر کرد، امضا شد. گفته می‌شود هدف این قرارداد، کمک نظامی به ارتش لبنان است.
سال گذشته عربستان از هدیه سه میلیارد دلاری به ارتش لبنان و تجهیز آن به سلاح‌های جدید خبر داده بود اما روشن نبود این کمک چگونه به ارتش لبنان انجام خواهد شد.
پس از آنکه ماه‌ها از این وعده عربستان به ارتش لبنان گذشت و انتقادها از عملی نشدن آن بالا گرفت، ایران به لبنان پیشنهاد یک هدیه نظامی ارائه دارد. کارشناسان می‌گویند علت امضای این قرارداد نگرانی طرف‌های مختلف از کمک ایران به ارتش لبنان برای مبارزه با تروریسم در شرق این کشور بود.
فرمانده ارتش لبنان بعدازظهر دوشنبه، پس از امضا شدن این قرارداد، عربستان را به مقصد بیروت ترک کرد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها