امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123656
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دبیر کل سازمان ملل متحد در موضعی همسو با آمریکا و اتحادیه اروپا، انتخابات روز یکشنبه در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دبیر کل سازمان ملل متحد در موضعی همسو با آمریکا و اتحادیه اروپا، انتخابات روز یکشنبه در شرق اوکراین را امری غیرسازنده خواند.
صحبت‌های آقای «بان» در خصوص انتخابات روز یکشنبه هفته جاری (11 آبان) برای تعیین دولت و پارلمان محلی در جمهوری‌های خودخوانده «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین است؛ انتخاباتی که روسیه نتایج آن را به رسمیت شناخته ولی اکثریت کشورهای غربی مشروعیت نتایج آن را زیر سوال برده‌اند.
دبیرکل سازمان ملل همچنین برگزاری انتخابات روز یکشنبه را کاری «غیرسازنده و مایه تأسف» خواند و از استقلال‌طلبان و مقامات دولت اوکراین خواست که به مفاد توافق آتش‌‌بس «مینسک» پایبند باشند.
نمایندگان روسیه و اوکراین و فرستادگان استقلال‌طلبان روز جمعه 14 شهریور در شهر مینسک پایتخت بلاروس دور هم آمدند و بر سر اعمال آتش‌بس در شرق اوکراین توافق کردند. این آتش‌بس گام اول از یک طرح کلی صلح میان کی‌یف و استقلال‌طلبان است که آزادی اسرای دو طرف، مستقر شدن ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در مرزهای مشترک اوکراین و روسیه، برگزاری انتخابات پیش از موعد در مناطق جنوب‌شرقی اوکراین و تمرکز زدایی قدرت در این کشور را نیز شامل می‌شود.
روز دوشنبه 12 آبان ماه، بعد از شمارش 100 درصد آراء، «الکساندر زاخارچینکو» نخست وزیر سابق این جمهوری خودخوانده بعنوان رئیس جمهوری دونتسک برگزیده شد و در جمهوری خودخوانده لوهانسک نیز «ایگور پلوتنیتسکی» رئیس جمهوری موقت آن، همچنان از سوی مردم برای باقی ماندن در این سمت برگزیده شد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها