امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12366
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۱
تعداد بازدید: 101
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سایت حیات طیبه 50 نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دکتری و ارشد دانشگاه ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سایت حیات طیبه 50 نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دکتری و ارشد دانشگاه باقرالعلوم در آستانه مناظره فرهنگی نامزدهای ریاست جمهوری با صدور بیانیه‌ای تحلیلی، ضمن تحلیل فضای فرهنگی کشور و تاکید بر تولید علوم اسلامی، سعید جلیلی را فرد اصلحی برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و اداره کشور مبتنی بر علوم انسانی اسلامی دانستند.

در این بیانیه ضمن اشاره به اینکه دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام، دانشگاهی با رویکردی اسلامی در تولید علم در حوزه علوم انسانی است، آمده است:  جلیلی اولین رئیس دولتی خواهد بود که به علوم اجتماعی خاص انقلاب اسلامی اعتقاد دارد و این باور ظرفیت عظیمی را فرا روی انقلاب اسلامی خواهد گشود.

این بیانیه می‌افزاید: زمانی می­توانیم به دولت مطلوب و تراز انقلاب اسلامی دست یابیم که عقلانیت حاکم بر دولت فراتر از عقلانیت وبری و مشابه عقلانیت و فضای حاکم بر جهاد سازندگی و دیگر نهادهای اصیل انقلاب اسلامی باشد. در این جاست که به ظرفیت بی­نظیر و متفاوت اندیشه­ جلیلی پی می بریم. در حالی که اغلب نامزدها و سیاسیون دو جناح کشور از احیای سازمان مدیریت به عنوان نقطه­ کانونی عقلانیت تکنوکرات یاد می­کنند.

این بیانیه در پایان تصریح می‌کند: جلیلی به عقلانیت انقلابی حاکم بر نهادهای اصیل انقلاب اسلامی می­اندیشد و البته این ایده را نه در سطح احیا و تکرار نهادهای انقلاب، که در حوزه­ بازسازی دولت مبتنی بر عقلانیت انقلابی و الگوی حاکم بر نهادهای انقلاب اسلامی دنبال می‌کند و این ایده­ وی درست در راستای حرکت تکاملی انقلاب اسلامی قرار دارد.

اسامی امضا کنندگان اینجا قابل مشاهده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها