امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123661
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادگاه قانون اساسی اسپانیا روز سه‌شنبه حکم به تعیق همه‌پرسی نمادین استقلال کاتالونیا از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادگاه قانون اساسی اسپانیا روز سه‌شنبه حکم به تعیق همه‌پرسی نمادین استقلال کاتالونیا از این کشور رأی داد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، بر اساس بیانیه دادگاه، این «مشاوره با شهروندان» در مورد استقلال کاتالونیا، که قرار بود روز یکشنبه هفته آینده برگزار شود، به اتفاق آرای قضات دادگاه، تعلیق شده است.

این دادگاه پیش از این یک ماه قبل هم رأی مشابهی داده و برگزاری همه‌پرسی را غیرقانونی اعلام کرده بود، اما مسئولان دولت محلی همچنان بر برگزاری همه‌پرسی در تاریخ اعلام شده، اصرار دارند.

کاتالونیا بخشی خودمختار در شمال شرقی اسپانیا است که به رغم برخورداری از زیرساخت‌های قوی بانکی و حمل و نقل دریایی، به دلیل پرداخت مالیات‌های سنگین به دولت اسپانیا، با 42 میلیارد دلار بدهی به مقروض‌ترین ایالت این کشور تبدیل شده است.

گذشته از انگیزه‌های اقتصادی برای جداییف مردم ناحیه کاتالونیا از نظر تاریخی از اسپانیا جدا هستند و حتی به زبانی غیر از زبان اسپانیولی (زبان کاتالانی) صحبت می‌کنند.

در همه‌پرسی سال 2006، کاتالونیا به بخشی خودمختار تبدیل شد ولی مردم این ناحیه خواستار جدایی کامل از اسپانیا هستند.

رئیس‌جمهور این ناحیه پیش از برگزاری همه‌پرسی استقلال در اسکاتلند گفته بود: «پرسش من این است: آیا کاتالونیا یک ملت متفاوت است؟ بله یک ملت متفاوت است. بنابراین اگر اسکاتلندی ها حق تصمیم گرفتن درباره آینده سیاسی شان را دارند، چرا مردم کاتالونیا چنین حقی نداشته باشند؟»
امروز هم بلافاصله پس از صدور حکم دادگاه قانون اساسی، رهبر استقلال‌طلبان اوکراین اعلام کرد با وجود مخالفت‌های صورت‌گرفته، همه‌پرسی را در تاریخ اعلام‌شده و طبق برنامه، برگزار می‌کند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها