امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123666
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 131
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فرمانده جدید نیروهای بین‌المللی در افغانستان می‌گوید که تعویق در امضای پیمان همکاری ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فرمانده جدید نیروهای بین‌المللی در افغانستان می‌گوید که تعویق در امضای پیمان همکاری امنیتی با آمریکا و همچنین به طول انجامیدن انتخاب رئیس‌جمهور جدید افغانستان ممکن است نیروهای بین المللی را مجبور کند که بیش از زمان مورد توافق با دولت افغانستان در این کشور بمانند.

آمریکایی‌ها بر اساس اعلام اوایل مهر ماه سال جاری 19650 و دیگر کشورها عضو ایساف 10460 سرباز در افغانستان داشته‌اند، بر اساس توافقات به عمل آمده با دولتمردان افغان، قرار است تا دی ماه سال جاری، حدود 10 هزار سرباز از خاک افغانستان خارج شوند و تنها 9800 نظامی آمریکایی در این کشور باقی بمانند.

ژنرال «جان کمپ‌بل» که پیش از این جانشین فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا و همچنین فرمانده نیروهای ایساف در شرق افغانستان بوده، در مرداد ماه به سمت جدید یعنی فرماندهی کل نیروهای ایساف در افغانستان منصوب شد.

بر اساس گزارش نشریه فارین پالیسی، وی پیش از این انتصاب در یک جلسه استماع در سنا گفته بود که پس از بررسی شرایط افغانستان، از طریق سلسله مراتب ارتش، به دولتمردان در خصوص لزوم و یا عدم لزوم ماندن نیروهای آمریکایی در افغانستان پس از سال 2016 گزارش خواهد داد.

این ژنرال آمریکایی همچنین گفته که روابطش با «اشرف غنی» رئیس جمهور جدید افغانستان، دوستانه‌تر از روابطش با «حامد کرزی» است. «کرزی» در سال آخر زمامداری خود بارها به دلیل «تبانی با طالبان و زیرپا گذاشتن حقوق انسانی افغان‌ها» از آمریکا انتقاد کرده بود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها