امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123668
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از المیادین، میشل عون در نشست خبری در بیروت گفت که تصمیم گرفته شده جلسه درباره ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از المیادین، میشل عون در نشست خبری در بیروت گفت که تصمیم گرفته شده جلسه درباره تمدید انتخابات پارلمانی به فردا موکول شود و نتیجه آن نیز فردا اعلام خواهد شد.

میشل عون با اشاره به اینکه طرح مدنظر 8 مارسی‌ها برای تمدید دو ساله و هفت ماهه پارلمان کنونی به بهانه ناامنی‌ها در واقع تمدید کامل همین پارلمان کنونی برای یک دوره دیگر است، تاکید کرد که وی و فراکسیون تحت رهبری‌اش در پارلمان لبنان مخالف تمدید پارلمان هستند.
وی تاکید کرد که از نظر ما ارتباطی میان انتخاب شدن رئیس جمهور و تمدید پارلمان وجود ندارد.
رییس فراکسیون اصلاح و تغییر در پارلمان لبنان با بیان اینکه تخمین زده می‌شود که 87 درصد مردم کشور مخالف تمدید پارلمان هستند، تصریح کرد که اگر این عدد 60 درصد هم بود باید به احترام آنها از تمدید خودداری شود.

ماه گذشته برخی منابع خبری از قول مسئولان لبنانی در وزرات کشور خبر دادند که درپی ناامنی‌های اخیر در لبنان به ویژه در بخش‌های شمالی و شهر طرابلس و نگرانی از حملات تروریستی در پی امتداد بحران سوریه به این کشور، انتخابات پارلمانی برای دو سال و 7 ماه به تعویق می‌افتد.

در صورتی که انتخابات به تعویق بیافتد پس از پایان مهلت پارلمان کنونی یا باید پارلمان تمدید شود و یا اینکه پارلمان تعطیل شود که این مسئله منجر به خلأ سیاسی در لبنان خواهد شد به ویژه پس از آنکه به دلیل بن بست سیاسی و ناتوانی احزاب لبنانی در توافق برای انتخاب رئیس جمهور، تعطیلی پارلمان هم منجر به تشدید بحران سیاسی در بیروت خواهد شد.

موضع‌گیری اخیر عون به عنوان یکی از سران جریان 14 مارس حاکی از آن است که این جریان به دنبال برگزاری انتخابات برای پارلمان جدید در لبنان است به ویژه اینکه در روز گذشته سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در سخنانی با اشاره به اینکه در صورت تمدید نشدن یا عدم برگزاری انتخابات جدید فعالیتش متوقف می‌شود که این مسئله منجر به خلا سیاسی در لبنان می‌شود، تاکید کرد که اکنون سه گزینه مطرح است؛ انتخابات، تمدید و یا خلا سیاسی که حزب الله چه برای برگزاری انتخابات و چه برای تمدید آماده است.که طبیعتا انتخابات ترجیح دارد.
جریان 8 مارس تلاش دارد با ابزار تمدید پارلمان کنونی که اکثریت آن را در اختیار دارد بتواند 14 مارس را وادار به عقب نشینی از موضعش درباره انتخاب رئیس جمهور کند.14 مارس به شدت مخالف انتخاب سمیر جعجع نامزد مورد حمایت 8 مارس برای ریسات جمهوری است و در مقابل 14 مارسی‌ها هم با میشل عون نامزد نزدیک به 14 مارس مخالف هستند که این مسئله منجر به ناتوانی پارلمان لبنان در انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور دشه است. 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها