امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123671
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین روز سه‌شنبه از دستور خود به فرماندهان ارتش این کشور ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین روز سه‌شنبه از دستور خود به فرماندهان ارتش این کشور برای افزایش حضور نظامیان در مناطق شرقی و جنوبی خبر داد.
وی با اعلام این خبر، گفت این نظامیان برای محافظت از مناطقی چنوب «ماریوپل»، «بردیانسک»، «خارکی‌یف»، و شمال منطقه «لوهانسک» اعزام می‌شوند.
پرونشکو که بعد از نشستی با حضور سران امنیتی اوکراین صحبت می‌کرد، گفت با وجود برگزاری انتخابات در مناطق تحت کنترل استقلال‌طلبان، او همچنان به توافق مینسک پایبند است، اما پیشنهاد داده است که بخش مهمی از این طرح لغو شود.
روز 5 سپتامبر بود که نمایندگان کی‌یف، استقلال‌طلبان و سازمان همکاری اروپا با حضور در شهر مینسک بلاروس، توافقنامه آتش‌بس امضا کردند. با وجود اعلام آتش‌بس، در دو ماه اخیر شهرهای تحت کنترل استقلال‌طلبان همچنان در محاصره ارتش است و تاکنون صدها تن در همین مدت کشته شده‌اند.
استقلال‌طلبان دو روز قبل برای انتخاب روسای جدید جمهوری‌‌های خودخوانده انتخاباتی را برگزار کردند که مقامات کی‌یف و کشورهای غربی را به خشم آورده است. همین امر موجب شده تا پروشنکو طرح لغو اعطای اختیارات ویژه به این مناطق را ارائه دهد.
مناطق شرقی اوکراین از اسفند ماه سال گذشته در پی عدم پایبندی معترضان مورد حمایت غرب به توافق صلحی که در کی‌یف امضا شد و به تبع آن سقوط دولت «ویکتور یانوکوویچ»، صحنه درگیری‌های خونبار میان ساکنان این مناطق که عمدتا روس‌تبار هستند و نیروهای امنیتی بوده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها