امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123683
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تنها اندکی پس از آنکه «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه گفت کشورش در مورد به رسمیت شناختن ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تنها اندکی پس از آنکه «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه گفت کشورش در مورد به رسمیت شناختن کشور فلسطین اقدامی انجام نمی‌دهد و این مسئله در پارلمان به رأی گذاشته نمی‌شود، گروهی از نمایندگان سوسیالیست پارلمان در حال آماده کردن طرحی برای انجام این کار هستند.

پیش از این پارلمان انگلیس هم در اقدامی نمادین این مسئله را تصویب کرده و به لندن توصیه کرده است تا فلسطین را به رسمیت بشناسد. دولت جدید سوئد به عنوان اولین دولت عضو اتحادیه اروپا، فلسطین را به رسمیت شناخته است.

اقدام دولت سوئد موجب شد تا رژیم‌صهیونیستی سفیر خود را از این کشور فرابخواند. با این حال سوئد اعلام کرده است که تل‌آویو سیاست خارجی این کشور را تعیین نمی‌کند.

خبرگزاری فرانسه که به متن طرح نمایندگان سوسیالیست پارلمان این کشور دست یافته، نوشته است که مجلس فرانسه از دولت خواهد خواست تا از به رسمیت شناختن یکجانبه کشور فلسطین، به عنوان ابزاری برای پایان دادن به مناقشه استفاده کند.

قرار است روز چهارشنبه نشستی با حضور فابیوس و همچنین سناتورهای سوسیالیست که آن‌ها هم طرح مشابهی را دنبال می‌کنند، در پارلمان فرانسه برگزار شود.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، رأی‌گیری در مجلس این کشور احتمالا ظرف یک هفته آینده صورت می‌گیرد، اما تصویب این طرح، تأثیری در سیاست دولت در آینده نزدیک نخواهد داشت.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار