امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123710
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 124
منصور حقیقت‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: ‌از هر جنبه به مذاکرات هسته‌ای نگاه کنیم برد با جمهوری اسلامی ایران است چراکه ...

منصور حقیقت‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: ‌از هر جنبه به مذاکرات هسته‌ای نگاه کنیم برد با جمهوری اسلامی ایران است چراکه ما هیچ ترس و واهمه‌ای از اعمال تحریم‌ها و یا برخی کارشکنی‌های غیرمنصفانه نداریم و بر این باوریم که اظهارات جان‌کری اراده ملت ما را در دستیابی شایسته‌تر به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای بیشتر می‌کند.

وی این سخنان را گزافه‌گویی بیشتر در فرافکنی افکار عمومی ندانست و تصریح کرد: اگر تا سوم آذر توافق نهایی میان ایران با 1+5 انجام نشود ما تصمیم جدیدی را می‌گیریم و سعی می‌کنیم تا به شرایط قبل از توافقات برگردیم که در این صورت غنی‌سازی 20 درصد از سر گرفته می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تحریم‌های ناجوانمردانه اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران را بیان کرد و گفت: اگر این توافق‌ حاصل نشده و آمریکا دست از خوی استکباری و زیاده‌خواهی خود بر ندارد هیچ مکانیزمی برای تمدید مذاکرات وجود ندارد و ما قطعاً همه چیز را به حالت اول باز می‌گردانیم.

حقیقت‌پور این شرایط را به نفع جمهوری اسلامی ایران و به ضرر آمریکایی‌ها و غربی‌ها دانست و افزود: آنها در حال حاضر متوجه شده‌اند که با توجه به ادامه مذاکرات هسته‌ای با ایران و نبود یک نتیجه مشخص از هر دوره‌ای هزینه بیشتری را به آنها تحمیل می‌کند.

وی با بیان اینکه هیچ راه حلی برای تمدید مجدد مذاکرات وجود ندارد، بیان کرد: ‌ایران در این یک سال اخیر شفاف‌سازی‌های لازم را همراه با برخوردهای صادقانه با 1+5 به انجام رسانده ولی این کارشکنی آمریکایی‌هاست که همه کارها را به هم ریخته و سناریوی دیگری را برای اجرا باقی نگذاشته است که قطعاً جمهوری اسلامی ایران صادقانه اعلام کرده که در فکر دستیابی به بمب اتمی نیست بلکه انرژی صلح‌آمیز مفید و مؤثر را می‌خواهد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه در واکنش به ادعای برخی از رسانه‌های غربی مبنی بر ارسال اورانیوم غنی‌سازی شده از سوی ایران به کشور روسیه برای ذخیره‌سازی، عنوان کرد: ما براساس توافقات بین‌المللی و مطابق با مقررات آژانس هسته‌ای فعالیت‌هایمان را انجام می‌دهیم و هیچ وقت از مواضع خود عدول نکرده بلکه روی تعهداتمان هستیم ولی این آمریکایی‌ها و برخی کشورهای غربی هستند که هر روز به بهانه‌هایی می‌خواهند کشورمان را با تهمت‌های ناروا متهم کنند.

حقیقت‌پور با بیان اینکه ما نیازی به ارسال اورانیوم غنی شده به کشور روسیه نداریم، اضافه کرد: اورانیوم غنی شده ما اراده و ایستادگی عاشورایی این ملت است که هیچ وقت به دشمنان اجازه کوچکترین تعدی و جسارتی را نمی‌دهد و ما همواره در مسلک و مرام ارزشی و اعتقادی خود مبنی بر استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای هستیم و هیچ وقت از مواضع خود کوتاه نخواهیم آمد.

وی، چنین ادعاهایی را از سوی رسانه‌های غربی بیشتر از سر استیصال و جهالت اعلام کرد و توضیح داد: این آمریکایی و برخی کشورهای 1+5 هر روز سعی می‌کنند با ادعاهای دروغین کشورمان را متهم به برخی اقدامات بی‌پایه و اساس و وهم‌انگیزی کنند که به هیچ‌وجه صحت نداشته و نمی‌تواند ما را از اصول و پیشرفت‌هایمان منع کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در پایان با تکذیب ادعای موافقت ایران با بخشی از اورانیوم غنی شده به روسیه، تشریح کرد: این خود از سناریوهای آمریکایی ـ صهیونیستی است که همه از ماهیت آن آگاه هستند و قطعاً چنین اقدامات تخریبی در آستانه دور جدید مذاکرات تقبیح‌برانگیز و نکوهیده شده است.

انتهای پیام/62006/ع40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار