امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123735
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به قم سفر کرده، عصر روز گذشته (سه‌شنبه 13 آبان) ضمن عیادت از آیت‌الله ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به قم سفر کرده، عصر روز گذشته (سه‌شنبه 13 آبان) ضمن عیادت از آیت‌الله علی‌اکبر مسعودی خمینی، از نزدیک در جریان وضعیت و حال ایشان قرار گرفت و برای سلامتی وی دعا کرد.

براساس این گزارش، آیت‌ الله علی‌ اکبر مسعودی‌ خمینی‌ در سال‌ 1310 در خمین‌ متولد شد و برای‌ تحصیل‌ درس‌ خارج‌ در قم از محضر علمای‌ بزرگی‌ همچون‌ امام‌ خمینی‌ (ره‌) و آیة‌ الله بهجت‌ بهره‌ برد.

از خدمات‌ مهم‌ فرهنگی‌ آیة‌ الله مسعودی‌ خمینی‌، تصدی‌ تولیت‌ آستانه‌ مقدسة‌ حضرت‌ معصومه‌(س) و خدمات‌ فراوان‌ به‌ آن‌ است‌.

آیت‌ الله مسعودی‌ خمینی‌، در پیش‌ و پس‌ از انقلاب‌ خدمات‌ سیاسی‌ فراوانی‌ را برای‌ تحقّق‌ انقلاب‌ اسلامی‌ و تداوم‌ آن‌ انجام‌ داده‌ است‌ و از سالهای‌ اولیه‌ مبارزة‌ امام‌ (ره‌) بر ضد رژیم‌ شاه‌، با ایشان‌ همراه‌ بود.

وی‌، پس‌ از هجرت‌ امام‌ به‌ نجف‌، با زحمت‌ فراوان‌ از مرز ایران‌ خارج‌ شد و با تحمل‌ مشقّات‌ در نجف‌ به‌ دیدار امام‌ (ره‌) شتافت‌.

از دیگر سوابق اجرایی آیت‌الله مسعودی خمینی می‌توان به مأموریت‌ از طرف‌ امام‌ برای‌ حل‌ مشکلات‌ مردم‌ و کمیته‌های‌ انقلاب‌ اسلامی، مأموریت‌ از طرف‌ امام‌ برای‌ بررسی‌ مشکلات‌ زندانها، اشتغال‌ به‌ کار در بازرسی‌ کل‌ کشور با دستور امام‌ (ره‌)، عضویت‌ در شورای‌ عالی‌ حجّ و هیأت‌ دوران‌ تاکنون‌، تصدی‌ امور مدرسه‌ علمیة‌ رضویه‌ در قم‌ در پیش‌ از انقلاب‌ و تصدی‌ تولیت‌ آستانة‌ مقدسة‌ حضرت‌ معصومه‌ سلام‌ الله علیها با حکم‌ مقام‌ معظم‌ رهبری‌ اشاره کرد.

آیت‌ الله مسعودی‌ در طول‌ سالهای‌ دفاع‌ مقدس‌، بارها در کنار رزمندگان‌ حضور یافت‌ و همواره‌ مدافع‌ اسلام‌ و انقلاب‌ بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار