امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123745
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ظهر امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در نشست ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ظهر امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص بنزین‌های آلوده اظهار داشت: دادگاهی که تشکیل شده شکایت تعدادی از شهروندان است که در آن دادگاه شکایتی را تنظیم و به عنوان مطلع از ما دعوت کردند که ما نیز بر حسب وظیفه قانونی عمل کردیم. اما چیزی در خصوص شکایت یا غیره از ما خواسته نشده و به عنوان سازمان حفاظت محیط زیست شکایتی تنظیم نشده است.

وی اضافه کرد: درباره پیگیری‌‌های مجلس نیز ما در کمیسیون‌های مختلف از چند ماه گذشته حضور یافتیم که شامل کمیسیون‌های بهداشت، انرژی و اصل 90 می‌شود و اطلاعات کامل و جامع در مورد موضوع بنزین‌های آلوده ارائه کردیم؛ بنزین‌های آلوده (پتروشیمی) کلا از چرخه تولید خارج شدند و شهروندان در کشور از هوای بهتر تنفس می‌کنند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر اینکه ما در مقابل مجلس کاملا پاسخگو هستیم، گفت: گزارش کامل وضعیت بنزین‌های آلوده را در دولت ارائه دادیم که بر روی پورتال محیط زیست قرار دارد و ما کماکان پیگیر موضوع هستیم؛ تا رسیدن به شرایط مطلوب راه طولانی در پیش است اما باید بندهای مختلف آن اجرایی و حمل و نقل عمومی توسعه یابد.

وی همچنین در بحث دریاچه ارومیه نیز خاطرنشان کرد: مصوبه‌ای که دولت دارد اصلاح الگوی کشت است که در واقع الگوی کشت چغندر را به گندم تغییر دهد.

ابتکار با تأکید بر اینکه دولت می‌خواهد روش‌های نوینی برای کاهش مصرف آب به کشاورزان ارائه دهد،‌گفت: این امر در 41 روستا در اطراف دریاچه ارومیه اجرا می شود که پیش‌بینی می‌شود ضمن کاهش مصرف آب 20 درصد بهره‌وری کشاورزی نیز افزوده می‌شود و این تنها راه بلندمدت و معقول است. چرا که باید آن را به کل کشور نیز تعمیم دهیم.

بتکار درپاسخ به سوال دیگری در خصوص پیگیری پرونده‌های زمین‌خواری در تهران، گفت: پیگیری‌های ما در جریان است متأسفانه هفته پیش 5 مورد تصرف داریم که ما مصر بر بازگرداندن حقوق مردم هستیم و املاکی که تصرف شده بودند نیز به منطقه حفاظت شده ورجین بازگرداندیم.

وی تصریح کرد: پرونده‌های دیگری در سایر استان‌ها نیز در دست پیگیری است که در این راستا همکاری خوبی با قوه قضاییه برای اجرای احکام رفع تصرف را داریم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره طرح‌های سازمان محیط زیست برای مقابله با ریزگردها در شهرهای جنوبی نیز افزود: ما در این راستا تفاهم‌نامه‌ای را با کشور عراق امضا کرده بودیم و حتی در مدتی که این هیئت در ایران بود درباره طرح‌های مقابله با آن ارزیابی‌هایی داشتیم که به دلیل برخی اتفاقات اجرای این طرح‌ها به تعویق افتادند.

ابتکار گفت: برخی منابع داخلی گرد و غبار نیز شناسایی شدند و طرح ملی مقابله با گرد و غبار و طرح‌های استانی مقابله با این پدیده در سطح استان‌ها اجرایی می‌شود.

وی در خصوص آتش‌سوزی برخی مراتع و جنگل‌های نیز افزود: دولت در این زمینه مصوبه خوبی داشته و مصوبات را در جنگل‌های گلستان و سایر جنگل‌ها از سوی دولت ارائه شده که با همکاری سازمان مدیریت بحران سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل‌داری‌ها اجرایی می‌‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: پرونده‌های دیگری را در استان‌های دیگری نیز داریم که با همکاری خوب قوه قضائیه در رفع تصرف در دستور کار قرار دارد.

ابتکار درباره موضوع زاینده‌رود نیز، گفت: این خبر را باید بدهم که بعد از مدت‌ها امشب آب به شهر اصفهان می‌رسد و تا فردا به تالاب گاوخونی هم خواهد رسید که احیای رودخانه و تالاب ارزش بسیاری دارد که به جهت جاذبه‌های گردشگری و زیبایی این رودخانه برای شهر اصفهان است. البته بحث حفاظت از همه منابع آب همچون چهارمحال و بختیاری و کارون نیز در دستور کار دولت قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها