امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123784
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، تقی ریاحی صبح امروز در بازدید نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی از بیمارستان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، تقی ریاحی صبح امروز در بازدید نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی از بیمارستان طالقانی شهرستان گرگان اظهار کرد: گلستان در حوزه سلامت با آسیب‎های مضاعف مواجه بود که در دو دهه اخیر با توجه به اقدامات نظام و دولت در بخش سلامت اتفاقات خوبی در نیمه اول نخست امسال رقم خورد.

وی از کاهش سهم مردم در هزینه‎های سلامت خبر داد و تصریح کرد: با تهیه تمام ملزومات پزشکی بیمه پایه سلامت برای مردم توانستیم در نیمه اول سال هزینه‎های درمان را در بخش دولتی کاهش دهیم.

خدمات رفاهی در بیمارستان‎ها به شرایط حداقلی رسیده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به ارتقاء وضعیت خدمات رفاهی در بیمارستان‎ها افزود: بهسازی تمام مراکز درمانی استان از جمله اتفاقات خوب بود و فضا برای تحمل مردم در شرایط حداقلی ایجاد شده است.

ریاحی بیان داشت: ابلاغ بسته بهداشتی در تابستان امسال سبب شد تا بخشی از نیازهای مناطق محروم در روستاها برای تامین نیروهای تخصصی مانند پزشک، ماما و نیروهای تخصصی بهداشت محیط آماده کند.

وی یادآور شد: اتفاق مهمی که در بسته سوم افتاد این بود که در ابتدای مهرماه توسط دولت بسته حمایتی به تمام مراکز دولتی و خصوصی انجام شد، بعد از جهش اول در نیمه دوم امسال شاهد کاهش دو برابری سهم مردم در هزینه‎های سلامت بودیم.

تعرفه‎گذاری 300 خدمت درمانی جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: کتاب نسبی ارزش خدمات در تمام زوایای خدماتی در بخش خصوصی، دولتی و خدمات سرپایی ابلاغ شد که با پوشش خوب بیمه‎ای در قالب 300 خدمت جدید با تعرفه گذاری بالغ بر 5 هزار خدمت انجام شد.

ریاحی ابراز امیدواری کرد مردم با پوشش خوب هزینه‎ای از سوی بیمه‎ها، دانشگاه‎ها و وزارت بهداشت و درمان انجام می‎گیرد کاهش حدود 20 درصدی هزینه‎های درمان مواجه خواهیم بود.

وی بیان داشت: این اراده وجود دارد که بتوانیم شفافیت لازم را در خدمات درمان بخش خصوصی و دولتی داشته باشیم، انتظار نداریم که پرداخت یا هزینه غیرمتعارف از سمت بیماران نسبت به خدمات پزشکی وجود داشته باشد بنابراین پرداخت غیرمتعارف با توجه به ابلاغ کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت، مفهومی ندارد.

400 تخت به ظرفیت درمانی گلستان افزوده می‎شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از افزایش 400 تخت به ظرفیت درمانی استان در سال 1393 و 1394 خبر داد و گفت: راه‎اندازی بیمارستان پیامبر اعظم (ع) شهرستان گنبدکاووس در بهار امسال اتفاق افتاد تعداد 32 تخت در بیمارستان‎های آزادشهر و مراوه‎تپه در شرق استان اضافه می‎شود.

ریاحی با بیان اینکه 200 تخت در بندرگز جانمایی خواهد شد، افزود: بیمارستان بندرگز در زمستان امسال به بهره‎برداری می‎رسد ظرفیت بعدی بیمارستان مینودشت است که با پیگیری نمایندگان کارهای عمرانی آن را در سال 1394 انجام خواهیم داد.

وی گفت: اکثر ظرفیت‎های درمانی د شهرستان‎های گرگان و گنبدکاووس فرسوده است که یکی از اهداف بلندمدت ما در شهرستان گرگان بیمارستان یک‎هزار تختخوابی و در گنبدکاووس 800 تختخوابی است.
انتهای پیام/83001/خ40/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها