امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123793
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
علی فعله‌گری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: کشور ایران اسلامی بزرگترین گهواره فرهنگ و تمدن بشری است. وی بیان داشت: ...

علی فعله‌گری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: کشور ایران اسلامی بزرگترین گهواره فرهنگ و تمدن بشری است.

وی بیان داشت: سالیان متمادی نیاکان خردمند و متعقل این دیار فرهنگ و تمدن بزرگ و سترگی را برای ما پی‌ریزی کرده که به رغم آسیب و گزندها در طول دوران مختلف همچنان مانند یک نگین می‌درخشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه معتقد است که این فرهنگ و تمدن غنی افق‌های درخشانی را پیش‌روی تاریخ و اندیشه ملت‌های مختلف جهان قرار داده تا آن‌جا که این میراث فرهنگی مایه مباهات ایرانیان و جلوه‌گر غرور و سربلندی ایران اسلامی است.

فعله‌گری افزود: فرهنگ این دیار گنجینه‌ای ارزشمند حاوی هزاران اثر تاریخی است که به نسل‌های امروز رسیده و ما نیز باید به شایستگی پاسدار آن باشیم و آن ‌را به آیندگان انتقال دهیم.

وی با اشاره به وجود 31 هزار اثر ثبت شده ملی و 17 اثر ثبت شده جهانی در کشور، گفت: پیشینه تاریخی ایران اسلامی از تمام کشورهای جهان بیشتر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بیان داشت: قرار گرفتن ایران در چهارراه تمدن جهان و قاره‌های دنیا و موقعیت ژئوپلتیک منحصر به‌فرد خود موجب شده تا کشورهای زیاده‌خواه به آن نظر سوء داشته و به فکر تسخیر فرهنگ و تمدن و جغرافیای این کشور باشند.

فعله‌گری ظهور فرقه‌های ضاله و گروهک‌های تکفیری در کشورهای همسایه ایران و به‌ویژه استان کرمانشاه را یکی از تهدیدات میراث ارزشمند فرهنگی گرانقدر ایرانی و اسلامی دانست و گفت: همگی این فرقه‌ها به ایران و تمدنش چشم طمع دارند.

وی بر تقویت زیرساخت‌ها و بنیان‌های فرهنگی کشور برای مقابله با آن‌ها تأکید کرد و افزود: سبقه جایگاه فرهنگی ایران می‌طلبد که با تلاش‌های فراوان مجد و عظمت ایران اسلامی را به منصه ظهور بگذاریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه این استان را سینه ستبر فرهنگ و تمدن ایران خواند و تصریح کرد: این استان با دارا بودن چهار هزار اثر شناسایی شده، 2 هزار و 200 اثر ثبت ملی و یک اثر ثبت جهانی و دارا بودن اقوام، گویش‌ها و فرهنگ‌های مختلف در بین استان‌های دیگر سرآمد است.

فعله‌گری استان کرمانشاه را دارای پیشینه تاریخی غنی و قوی دانست و بیان داشت: توجه ویژه به آن‌ها و تقویت بنیه فرهنگی بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: البته در استان ضعف‌های زیادی داریم، درگیری در جنگ، بیکاری و نبود زیرساخت‌ها مهمترین آن‌هاست که با توجه به آن‌ها می‌توان استان را به جایگاه رفیع فرهنگی و تاریخی خود رساند.
انتهای پیام/2700/ع30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها