امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123799
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 78
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور تصویب‌نامه هیئت وزیران را ابلاغ کرد. طبق این تصویب‌نامه قرار

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور تصویب‌نامه هیئت وزیران را ابلاغ کرد.

طبق این تصویب‌نامه قرار است دولت به گروه‌های کم‌درآمد و زوج‌های جوان برای تامین مسکن در کلانشهرها 50 میلیون تومان تسهیلات بدهند.

متن این تصویب‌نامه را که در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی منتشر شده است را در زیر می‌خوانید:

وزارت راه و شهرسازی ـ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

هیأت وزیران در جلسه 23/7/1393 به پیشنهاد مشترک شماره 02/100/38246 مورخ 20/7/1393 معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و وزارت راه و شهرسازی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

در اجرای مواد (171) و (172) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1389ـ و در راستای تحقق قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن ـ مصوب 1387ـ و قانون حمایت از احیاء ، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری ـ مصوب1389ـ و به منظور احیاء ، نوسازی و بهسازی مسکن در بافتهای فرسوده، ناکارآمد و سکونتگاه‌های غیررسمی و تأمین مسکن گروه‌های کم‌درآمد و زوج‌های جوان تا سقف یک میلیون و هشتصد هزار واحد مسکونی تا پایان برنامه ششم توسعه اقدامات زیر انجام می‌شود:

1ـ میزان سـقف تسهیلات تأمین مسـکن در کلان‌شهرها، پانصـد میلیون (500.000.000) ریال، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای دویست هزار نفر جمعیت، چهارصد میلیون (400.000.000) ریال و سایر شهرها سیصد میلیون (300.000.000) ریال است.

2ـ متن زیر جایگزین ماده (6) تصویب‌نامه شماره 122174/ت48637هـ مورخ1392/7/2می‌شود و دو تبصره به عنوان تبصره‌های (3) و (4) به ماده مذکور الحاق می‌گردد:

ماده6 ـ میزان سقف تسهیلات ودیعه اسکان موقت ساکنین در بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی در کلانشهرها، دویست میلیون (200.000.000) ریال، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای دویست هزار نفر، یکصد و پنجاه میلیون (150.000.000) ریال و سایر شهرها، یکصد میلیون (100.000.000) ریال تعیین می‌شود.

تبصره3ـ ده درصد از سود تسهیلات موضوع این بند برعهده متقاضی می‌باشد.

تبصره4ـ تعداد تسهیلات موردنیاز در هر سال شصت هزار واحد و در مجموع تا پایان برنامه ششم توسعه، سیصد و شصت هزار واحد تعیین می‌شود.

3ـ معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور موظف است به میزان نه درصد سود تسهیلات مسکن موضوع بند (1) و مابه‌التفاوت سود ده درصد سهم متقاضی در ودیـعه اسکان موقت موضوع بند (2) تا سقف سود مصوب تسهیلات بخش مسکن در سال 1393 را از محل اعتبارات قانون هدفمندکردن یارانه‌ها و در سال 1394 پس از پیش‌بینی در لایحه بودجه سنواتی و تصویب نهایی آن برای پرداخت به بانک‌های عامل منظور و تضمین‌نامه موردقبول بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را صادر نماید. یارانه سود تسهیلات سهم دولت برای سال‌های بعد توسط هیأت وزیران تعیین خواهد شد.

4 ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است برای پرداخت تسهیلات موضوع این تصویب‌نامه نسبت به تعیین بانک‌های عامل و سهمیه هر یک در هر سال به تعداد سیصد هزار واحد و در مجموع یک میلیون و هشتصد هزار واحد مسکونی تا پایان برنامه ششم توسعه اقدام نماید.

5 ـ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است در قالب تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی نسبت به شناسایی گروه‌های هدف موضوع این تصویب‌نامه از طریق سازمان تأمین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور و سایر نهادهای حمایتی مردم نهاد اقدام نماید.

تبصره ـ پرداخت تسهیلات و یارانه نوسازی و بهسازی بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری با اولویت زوج‌های جوان، گروه‌های کم‌درآمد و زنان سرپرست خانوار است که تاکنون از تسهیلات مسکن استفاده نکرده‌اند.

6 ـ وزارت راه و شهرسازی (شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران) مکلف است براسـاس سهمیه ابلاغ شده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به توزیع استانی تسهیلات با هماهنگی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور (به تفکیک بانک‌های عامل تعیین شده) و شناسایی متقاضیان واجد شرایط و معرفی آنها جهت دریافت تسهیلات و نظارت بر ساخت و ساز در چارچوب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اقدام نماید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار