امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123810
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 112
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک روز صبح در ماه اکتبر سال 2003 در مکزیک، اتفاق جالبی افتاد. پس از یک باران ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک روز صبح در ماه اکتبر سال 2003 در مکزیک، اتفاق جالبی افتاد.

پس از یک باران فراوان، حفره‌ای ایجاد شد؛ این حفره به ارتفاع 15 متر بود که بعدها باستان شناسان در امتداد آن، تونلی به طول 100 متر کشف کردند که در زیر معبد مار بالدار قرار گرفته است؛ تونلی که در 18 قرن پیش ساکنان آن Teothihuacan بودند.

باستان شناسان مکزیک ابتدا با یک کاوشگر بدون سرنشین تونل را کاوش کردند؛ ارتفاع این تونل 2.5 متر و عرض آن 4 متر است.

کاوش واقعی در سال 2010 آغاز شد؛ چهار سال بعد محققان 70 هزار اشیاء و قطعاتی که برای ساکنان آن اهمیت نمادین داشت را شناسایی کردند.

نتایج اولیه این حفاری و اسرار تونل در سمیناری که در تاریخ 30 و 31 اکتبر در مکزیک برگزار شد، توسط محققان اعلام شد؛ پژوهشگران در این پروژه از فناوری‌های پیشرفته مانند ژئورادار، ربات‌ها و اسکنرهای لیزری که توسط مؤسسه پلی تکنیک مکزیک طراحی شده است، استفاده کردند تا بتوانند به حفاری خود ادامه داده و اسرار تونلی که 800 سال پیش توسط اهالی Teothihuacan بسته شده بود را کشف کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها