امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123813
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رجبعلی لباف خانیکی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رجبعلی لباف خانیکی اظهار کرد:رفع مشکل توس نیازمند همگرایی و وحدت نظر  تمام دستگاه‌ها است و امیدواریم با کمک شهرداری و نماینگان این استان در خانه ملت مشکلات توس در آینده نزدیک برطرف شود.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی تصریح کرد: صنایع دستی یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فرهنگ‌ساز است که در صدور ارزش‌های فرهنگی استان به سایر شهرها و کشورها نقش مهمی را ایفا می‌کند که امیدواریم با ایجاد شهرک صنایع‌دستی و جلوگیری از گسترش صنایع‌ نامرغوب چینی بتوانیم به حفظ و اصالت صنایع‌دستی استان کمک کنیم.

لباف تصریح کرد: چنانچه شهرداری در اعطای مجوز به مراکز تجاری بزرگ، آنها را ملزم کند که بخشی از بازار را به فروش صنایع دستی اصیل ایرانی اختصاص دهند با استقبال گسترده زائران و گردشگران مواجهه می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدحسین بحرینی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه تصریح کرد: نگاه رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به توس واقع بینانه است و امیدواریم با عزم جدی ایشان مشکلات توس کاهش یابد و توس به جایگاه واقعی خود دست یابد.

در این جلسه ابوالقاسم خسروی نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس نیز با تاکید بر توجه بیشتر به آثار این شهرستان از تلاش‌های میراث فرهنگی در حوزه صنایع دستی و ابریشم‌کشی قدردانی کرد و خواستار کمک بیشتر به این صنعت بومی شهرستان تربت شد.

انتهای پیام/70005/ع/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها