امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123821
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
سناتور جمهوریخواه می سی سی پی «راجر ویکر» در مطلبی در سایت اختصاصی اش، روسیه را کشوری توسعه طلب خوانده و سیاست اوباما را در مقابله با این کشور ناموفق ...

سناتور جمهوریخواه می سی سی پی «راجر ویکر» در مطلبی در سایت اختصاصی اش، روسیه را کشوری توسعه طلب خوانده و سیاست اوباما را در مقابله با این کشور ناموفق عنوان می کند.

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  راجر ویکر در این گزارش به برخی حوادث تاریخی گذشته جهان اشاره کرده و عنوان می کند که سقوط دیوار برلین، یکی از نمادی ترین لحظه های قرن 20 بود. تا حدود 30 سال، این دیوار نشاندهنده تفکیک بین کمونیسم و دموکراسی بود. در 9 نوامبر سال 1989، طی انتشار اعلامیه ای مبنی بر امکان سفر مردم آلمان شرقی به آلمان غربی، موج تخریب دیوار آغاز شد. تا اینکه در سال 1991 اتحاد جماهیر شوروی سقوط کرد و جنگ سرد به پایان رسید.

«ویکر» در ادامه اظهار می دارد که جاده منتهی به دموکراسی برای بسیاری از جماهیر پساکمونیستی هموار نیست، چراکه فساد دولتی و قدرت طلبی همچنان تهدیدی برای آزادی است. اما سقوط شوروی آغازگر اصلاحات مهمی، نظیر بازسازی نظام های سیاسی و ترویج بازارهای آزاد، بود.

به عقیده وی، اقدامات روسیه در سال های اخیر موجب شده که بسیاری به این باور برسند که کرملین در تلاش برای بازسازی امپراطوری شوروی است. از آنجائیکه رئیس جمهور «ولادیمیر پوتین» نگرش شدید ضد آمریکایی دارد، قدرت طلبی های مسکو به شدت موجب روابط ضعیف و شکننده این کشور با غرب شده است.

در ادامه وی وعده ها و امتیازهای نادرست رئیس جمهور اوباما را عاملی برای کمک به تحقق جاه طلبی های پوتین عنوان می کند. به گفته وی، در سال 2009 اوباما و وزیر خارجه سابق «هیلاری کلینتون»، علیرغم هشدارها مبنی بر عدم قابل اطمینان بودن روسیه در قبال عمل به تعهداتش، به دنبال برقراری مجدد روابط دوجانبه بی ثمر بودند. در طول پنج سال گذشته تنش بین روسیه و ایالات متحده، بیش از اینکه بهبود یابد، تشدید شده است. پوتین برای سرزنش آمریکا از هیچ کاری مضایقه نکرده است، که یا از طریق دفاع از رژیم بشار اسد در سوریه بوده و یا اعطای پناهندگی به ادوارد اسنودن.

«ویکر» در ادامه گزارش اذعان داشته است که اوایل امسال مقامات دولت اوباما تایید کردند که روسیه «معاهده نیروهای هسته ایی میان برد»، که میثاق مهم جنگ سرد در سال 1987 بوده و توسط رئیس جمهور ریگان و رهبر شوروی «میخائیل گورباچف» در جهت محدود کردن زرادخانه های هردو کشور امضاء شده را نقض کرده است. به گفته مقامات، آزمایش غیرقانونی موشک های ممنوعه توسط روسیه در اوایل سال 2008، دال بر همین نقض معاهده است.

وی در این گزارش می گوید: «من در مورد آگاهی دولت از نقض احتمالی معاهدات روسیه نگران هستم و از این موضوع که کنگره باید از این اطلاعات به هنگام مذاکرات مربوط به معاهدات کنترل سلاح آگاه باشد، دفاع می کنم. من به همراه «کلی ایوت»، سناتور جمهوریخواه نیوهمپشایر، متممی را برای «قانون اختیار دفاع ملی» ارائه کردیم که طبق آن، وزارت دفاع موظف است کنگره را از هرگونه نافرمانی های قابل توجه خارجی آگاه سازد.»

«ویکر»  در ادامه به مداخله نظامی روسیه در اوکراین و الحاق غیرقانونی کریمه می پردازد و آن را جدیدترین حرکت روسیه عنوان می کند که از نظر آمریکا و هم پیمانان ناتو ایالات متحده قابل اغماض نیست. به عقیده وی، برای جلوگیری از اقدامات افرادی نظیر پوتین به عزم و اراده راسخ رهبران سیاسی نظیر ریگان نیاز است.

وی در ادامه اذعان می دارد که ایالات متحده و هم پیمانانش باید با تامین سلاح و تجهیزات برای اوکراین، به این کشور امکان دفاع در مقابل تهاجم روسیه را بدهند. به گفته وی انتخابات پارلمانی اوکراین در این ماه منجر به پیروزی پرقدرت احزاب مدافع غرب می شود. 25 سال بعد از سقوط دیوار برلین، قدرت دموکراسی همچنان پابرجاست.
انتهای پیام/ش

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها