امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123827
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هیل، وبگاه کنگره آمریکا طی یادداشتی مدعی شد «روابط آذربایجان و اسراییل روزنه امیدی برای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هیل، وبگاه کنگره آمریکا طی یادداشتی مدعی شد «روابط آذربایجان و اسراییل روزنه امیدی برای صلح میان مسلمانان و یهودیان است».

«رافائل هارپاز» سفیر اسراییل در آذربایجان اواسط ماه سپتامبر (اواخر شهریورماه) سال جاری با «الین سلیمانوف» سفیر آذربایجان در آمریکا دیدار کرد. این دو با سفر به واشنگتن، نیویورک، واشنگتن دی‌سی و فیلادلفیا درباره روابط رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای مسلمان گفت‌وگو کردند.

گفت‌وگوهایی درباره ایران نیز میان مقامات این دو کشور متحد آمریکا، یعنی اسراییل و آذربایجان، صورت گرفت. هر دو کشور مواضع هم‌سویی در رابطه با آمریکا داشته و از حامیان آن هستند؛ البته تضاد بین نخست‌وزیر اسراییل و رییس‌جمهور آمریکا نیز قابل چشم‌پوشی نیست.

از طرفی سلیمانوف نیز در سخنرانی‌های خود به مقامات آمریکایی برای نقد مساله حقوق‌بشر در آذربایجان اعتراض کرد.

با این‌که جمهوری آذربایجان کشوری مسلمانان است اما سلیمانف در سخنرانی خود به این مساله اشاره کرد که یهودیان در جمع مقامات جمهوری آذربایجان حضور دارند.

در حال حاضر آذربایجان درآمد حاصل از فروش 40 درصد از نفت خود را به اسراییل داده و مقامات اسراییلی معتقدند اسراییل از قدرتمند بودن آذربایجان در منطقه سود خوهدبرد.

«موشه یعلون» وزیر دفاع اسراییل اخیرا به آذربایجان سفر کرد و از سال 2012 تا کنون نیز اسراییل و آذربایجان با امضای موافقت‌نامه‌ای قرار بوده صنایع هوایی اسراییل معادل 1.6 میلیارد دلار هواپیماهای بدون سرنشین و سیستم‌های دفاعی ضدهوایی و موشک‌های ضد هوابرد به به آذربایجان بفروشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها