امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123828
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور برکنار شده یمن پس از انقلاب 2011 مردم یمن، درخواست آمریکا ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور برکنار شده یمن پس از انقلاب 2011 مردم یمن، درخواست آمریکا مبنی بر ترک کشورش تا پیش از روز جمعه را رد کرد.

خبرنگار شبکه العربیه در خبری فوری اعلام کرد که صالح حاضر نیست کشورش را به دستور آمریکا ترک کند.

«اسکای نیوز» نیز به نقل از یک مقام مسئول در دفتر «علی عبدالله صالح» نوشت: سفیر آمریکا در صنعا تهدید کرده است که اگر رئیس‌جمهور سابق یمن این کشور را تا روز جمعه ترک نکند باید منتظر تحریم‌های تحمیلی علیه خود باشد اما علی عبدالله صالح این درخواست آمریکا را دخالت آشکار در امور یمن می‌داند.
صالح گفت هیچ طرف خارجی حق ندارد یک شهروند یمنی را از کشورش اخراج کند.

از ماه اکتبر گذشته و در پی دستیابی انقلابیون یمن به پیروزی‌های جدید در مبارزه با القاعده و داعش در برخی استانهای یمنی و جلوگیری آنها از مصادره مجدد انقلابشان، اقدام علیه رهبر انصارالله و اتهام‌زنی به او و سایر رهبران این جنبش مبنی بر همدست شدن با «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور مخلوع یمن پس از انقلاب 2011، از سوی صنعا و متحدان آمریکایی و اروپایی‌اش کلید خورد. آمریکا خواستار تحریم رهبر جنبش انصارالله و علی عبدالله صالح است و این مسئله در شورای امنیت سازمان ملل به شدت پیگیری می‌شود.

کمیته ویژه شورای امنیت نیز در حال بررسی این تحریم‌ها است و در نشست سه‌شنبه (دیروز) نیز این مسئله را بررسی و اعلام کرد که این نشست سازنده بوده است. 15 کشور عضو شورای امنیت می‌توانند تا روز جمعه آینده یعنی تا پیش از ارائه آن به کمیته تحریم‌ها، به اعمال تحریم‌های احتمالی علیه این 3 نفر اعتراض کنند.

هرچند که برخی منابع اعلام کرده‌اند که در مورد علی عبدالله صالح، تحریم‌ها شدیدتر نیز می‌تواند باشد که بلوکه شدن دارایی‌هایش و محاکمه در دادگاه کیفری بین‌المللی از جمله آنهاست.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار