امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123835
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، سازمان بهداشت پان آمریکن اعلام کرد که تیم‌هایی متشکل از متخصصین کارآمد و ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، سازمان بهداشت پان آمریکن اعلام کرد که تیم‌هایی متشکل از متخصصین کارآمد و مجرب را برای همکاری با کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب جهت مقابله با موارد احتمالی مبتلا به ویروس «ابولا» و جلوگیری از شیوع آن در این منطقه بسیج کرده است.

دفتر سازمان بهداشت جهانی در این منطقه نیز اعلام کرد که هیئت‌های اعزامی طی 2 ماه آینده، از 26 کشور منطقه بازدید خواهند کرد و هدف از این کار بررسی میزان آمادگی این کشورها برای تشخیص، درمان و کنترل گسترش و شیوع هر مورد آلوده به «ابولا» می‌باشد.

این تیم‌ها از پرسنل سازمان بهداشت پان آمریکن، مراکز کنترل بیماری‌های ایالات متحده آمریکا، موسسه کارلوس سوم (اسپانیا)، شبکه جهانی هشدار و مقابله در برابر شیوع بیماری‌ها و آژانس بهداشت عمومی کارائیب تشکیل خواهند شد.

ماموریت تیم‌های مذکور بررسی مشکلات احتمالی در شناسایی علائم «ابولا» و درمان افرادی که ممکن است دچار این بیماری شده باشند است؛ آنها همچنین توصیه‌هایی در خصوص چگونگی رسیدگی به بیماران ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، تیم‌های اعزامی باید نمونه‌های موارد احتمالی مبتلا به «ابولا» را آماده و ارسال کنند تا بدین ترتیب آزمایشگاه‌های موجود برای تشخیص بیماری، اقدامات لازم را انجام دهند.

«مارکوس اسپینال» مدیر دپارتمان بیماری‌های واگیردار و بررسی بهداشت سازمان بهداشت پان آمریکن تصریح کرد: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به «ابولا» در آمریکای لاتین و کارائیب گزارش نشده است.

وی همچنین اذعان داشت که برخورداری از مکانیسم‌های مقابله با این ویروس دارای اهمیت بالایی است.

«اسپینال» در ادامه افزود: این نکته بسیار حائز اهمیت است که تمامی سازمان‌های بهداشت کشورهای ما برای ارائه پاسخی سریع به موارد احتمالی ابولا و اطمینان یافتن از عدم شیوع آن آمادگی داشته باشند.

کشورهای عضو جامعه کارائیب (کاریکوم) نیز روز سه‌شنبه در ترینیداد و توباگو نشستی با هدف بحث روی تدابیر پیش‌گیری از بیماری «ابولا» و کنترل ویروس «چیکونگونیا» در آمریکای لاتین برگزار کردند.

به گزارش فارس، تاکنون 13 هزار نفر در جهان به ویروس «ابولا» مبتلا شده‌اند، در حالی که نزدیک به 5 هزار نفر از آنان جان خود را از دست داده‌اند؛ اکثر افراد مبتلا به این ویروس در آفریقای غربی هستند، که شیوع آن نیز از ماه دسامبر سال جاری (شهریور 93) در همین منطقه آغاز شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار