امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123836
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «هاآرتص» در مطلبی به تحلیل انتخابات میان دوره‌ای مجلس سنا آمریکا پرداخت و نوشت:

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «هاآرتص» در مطلبی به تحلیل انتخابات میان دوره‌ای مجلس سنا آمریکا پرداخت و نوشت: رای‌دهندگان آمریکایی در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس سنا شکستی سخت به باراک اوباما و حزب دموکرات وارد کردند و پیروزی درخشانی را همراه با کنترل کامل هر دو مجلس کنگره، به جمهوریخواهان اعطا کردند.

این روزنامه نوشت: واشنگتن چهارشنبه صبح با یک واقعیت سیاسی و رئیس‌جمهوری ضعیف، در یک سو و کنگره‌ای متخاصم در سوی دیگر بیدار شد. در حالی که کارشناسان تلویزیونی هنوز در حال بحث درباره این موضوع هستند که آیا ترقی جمهوریخواهان را می‌توان به عنوان «یک موج‌» تلقی کرد یا نه، نتایج انتخابات بیشتر شبیه به یک سونامی سیاسی به نظر می‌رسد آنهم به میزانی که خود جمهوریخواهان هرگز آن را تصور نمی‌کردند.

به نوشته هاآرتص، نتایج این انتخابات منعکس کننده نارضایتی، دشمنی و خشم گسترده از سیاست‌های اوباماست و در واقع رای آشکار از بی‌اعتمادی است. همزمان، تلاش‌های پر سر و صدای کاندیداهای دموکرات برای حفظ فاصله خود از اوباما در این نتایج ملالت‌انگیز نقش ایفا کرده است.

در این گزارش آمده، در حالی که نمی‌توان تکذیب کرد که اوباما در چشم آمریکایی‌ها تحقیر شده است، اما به هر حال، زودهنگام است که او را به عنوان فردی از کار افتاده تلقی کنیم چراکه قانون اساسی آمریکا قدرت‌های مشخصی به رئیس‌جمهور داده است. در واقع، سئوال این است که آیا این کنگره متخاصم که برخی از تصمیم‌سازان در اسرائیل رویای آن را می‌بینند، این نفوذ را دارد که بر اقدامات رئیس‌جمهور تاثیر گذارد یا خیر.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها