امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۲۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123842
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 7
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرویس اطلاعات ارتش لبنان چهارشنبه (امروز) فردی به نام «محمد اسماعیل النقیب» از همراهان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرویس اطلاعات ارتش لبنان چهارشنبه (امروز) فردی به نام «محمد اسماعیل النقیب» از همراهان «احمد الاسیر» از شیوخ سلفی تحت پیگرد عدالت در این کشور را در شهر «صیدا» دستگیر کرد.

گزارش وبگاه خبری العهد حاکی است که النقیب از شهروندان لبنانی و متولد 1972 است که از زمان قبل از بروز حوادث امنیتی منطقه «عبرا» که در جریان آن گروهک الاسیر نیروهای ارتش را هدف قرار داد، این شیخ سلفی را همراهی می‌کرد. سرویس‌های امنیتی لبنان قرار است از این فرد بازجویی به عمل آورند.

«احمد الاسیر» امام جماعت سابق سلفی و تندروی یکی از مساجد اهل تسنن شهر «صیدا» از سال گذشته تا کنون از دست دستگاه قضایی لبنان فراری شده‌ و با حمایت برخی کشورهای منطقه‌ای از جمله عربستان اقداماتی مسلحانه در داخل لبنان و علیه نیروهای ارتش این کشور انجام داد.

وی  قبل از آشوب در لبنان، در جهان اسلام و حتی در بین طایفه اهل سنت نیر چهره ناشناخته‌‌ای بود تا اینکه به ناگاه در سخنرانی‌های مختلف و تحریک آمیز، دیدگاه‌ها و مواضع ضد حزب الله خود و دیگر شخصیت‌های شیعه لبنان را علنی کرد.

این شیخ سلفی اقدامات تحریک آمیز و انتقادات تند خود را دفاع از اهل سنت لبنان برشمرد به طوری که به زعم وی اهل سنت در این کشور مورد سرکوب واقع می شوند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار