امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123844
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، پس از اختیارات قانونی ویژه‌ای که از سوی دولت انگلیس در سال 1985 به جزایر ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، پس از اختیارات قانونی ویژه‌ای که از سوی دولت انگلیس در سال 1985 به جزایر مالویناس اعطا گردید درآمد این جزایر افزایش یافت و امروزه 10 برابر بیشتر از آرژانتین می‌باشد.

با توجه به اطلاعاتی که به تازگی از سوی دولت جزایر مالویناس منتشر شده، مقامات محلی اعلام کردند که این جزایر بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی را در جهان دارا می‌باشند و عمده ثروت آن‌ها  از طریق اکتشافات نفتی و ماهیگیری به دست می‌آید؛ رسانه‌های محلی نیز گزارش دادند که تولید ناخالص داخلی این جزیره در طول 5 سال گذشته رشد 11 درصدی داشته است.

جزایر مالویناس در جنوب شرقی آرژانتین واقع شده و توسط انگلیس پس از وقوع جنگی بین 2 کشور از 32 سال پیش به اشغال درآمده است.

در سال 1985 دولت انگلیس اختیارات قانونی ویژه‌ای را به جزایر مالویناس اعطا کرد که باعث شد در اقتصاد این جزایر تغییر و تحول ایجاد شود و رشد تولید ناخالص داخلی از 8 میلیون دلار به 60 میلیون دلار در سال 1986 برسد.

تقریبا 70 درصد از درآمد دولت مالویناس از طریق بهره‌برداری و اکتشاف نفت به دست می‌آید.

سرانه تولید ناخالص داخلی جزایر مالویناس در سال 2012  برابر با 317 میلیارد دلار بود که 10 برابر بیشتر از آرژانتین بوده است.

در کل 34 درصد از تولید ناخالص داخلی این جزایر از طریق ماهیگیری و 25 درصد از صنعت نفت ایجاد می‌شود.

هفته گذشته، «دانیل فیلموس» دبیر مسائل مربوط به جزایر مالویناس در وزارت امور خارجه آرژانتین در طول سفر خود به لندن اعلام کرد: صنعت نفت این جزایر می‌تواند باعث وقوع فاجعه‌ای مانند آنچه در خلیج مکزیک در سال 2010 رخ داد، گردد.

به گزارش فارس، جزایر مالویناس نزدیک به 2 قرن است که منشأ جنگ و درگیری بین آرژانتین و انگلیس می‌باشد؛ جنگی که در سال 1982 بر سر این جزایر رخ داد به کشته شدن 650 نظامی آرژانتینی و 255 نظامی انگلیسی انجامید.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها