امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123856
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه با انتشار یادداشتی به قلم «نوح برونینگ» و «بوک بیکر» به بحث

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه با انتشار یادداشتی به قلم «نوح برونینگ» و «بوک بیکر» به بحث افزایش اعتراضات در بیت المثدس پرداخته و نوشته است که خشم جوانان فلسطینی در قدس شرقی فوران کرده است.

رویترز با اشاره به ناآرامی‌های ماه‌های اخیر در شرق قدس، از کشته شدن نوجوان فلسطینی به دست تندروهای یهودی، افزایش ساخت و ساز در قدس شرقی، جنگ غزه و همچنین تلاش یهودیان افراطی برای اجازه یافتن جهت حضور در اماکن مقدس فلسطینی‌ها، به عنوان دلایل این ناآرامی‌ها نام برده است.
این خبرگزاری همچنین با اشاره به حادثه امروز بیت‌المقدس نوشته است که اکنون ناآرامی‌ها در قدس به بالاترین‌ حد از زمان انتفاضه دوم فلسطینی‌ها رسیده است.
این گزارش می‌افزاید: «در حالی که تنش‌ها در حال حاضر به چند منطقه حومه‌ای در تپه‌ها و دره‌های اطراف بخش قدیمی شهر محدود شده، اما فلسطینی‌ها می‌گویند خشم موجود در جامعه آن‌ها اکنون احتمالا از آنچه 14 سال قبل (ابتدای انتفاضه) بود، بیشتر است. نشانه‌هایی وجود دارد که این ناآرامی در حال گسترش است.»
امروز در پی افزایش بی‌سابقه ساخت و ساز صهیونیست‌ها در قدس شرقی، یک جوان فلسطینی در عملیاتی استشهادی چندین صهیونیست را زیر گرفت و سپس به ضرب گلوله پلیس اسرائیل به شهادت رسید.
رویترز در پایان گزارش خود نوشته است که ناآرامی‌های احتمالی آینده، مشابه موارد پیشین نخواهد بود، اما احتمال خشونت بلند مدت، روز به روز در حال افزایش است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار