امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123861
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه برای سخنرانی در مورد انتخابات میان‌دوره‌ای

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه برای سخنرانی در مورد انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا، در جمع خبرنگاران حضور یافت.

وی با بیان اینکه به رهبر جمهوری‌خواهان سنا تبریک گفته است، گفت به دنبال همکاری با سنایی است که حالا تحت اکثریت سنا در آمده است. وی گفت این انتخابات پیامی داشت، و آن اینکه «آن‌ها می‌خواهند کسانی که به آن رأی داده‌اند، به اندازه آن‌ها کار کنند و در جهت آرمان‌های آن‌ها و نه در جهت خواسته‌های خود کار کنند.»

رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «می‌خواهم در دو سالی که از ریاست‌جمهوری‌ام مانده، بهترین عملکرد را داشته باشم و برای امنیت آمریکا و کسب اطمینان از اینکه جمعیت بیشتری زندگی بهتری دارند، تلاش کنم.»

وی با بیان اینکه آماده است تا در دو سال آینده با کنگره کار کند تا بهترین بهره‌وری را داشته باشد، گفت کنگره قوانینی تصویب خواهد کرد که «من امضا نخواهم کرد، و من هم دستوراتی صادر خواهم کرد که مورد رضایت آن‌‌ها نخواهد بود. این چیزی است که طبیعی است و دموکراسی همین است.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه به بحث مبارزه با بیماری ابولا و همچنین داعش پرداخت و گفت انتظار دارد که کنگره بودجه‌های لازم برای حمایت از نیروهای آمریکایی را تصویب کند.

وی همچنین گفت پیش از آنکه کنگره آتی کار خود را آغاز کند، به دنبال گرفتن مجوزی جدید برای مبارزه با داعش در عراق و سوریه خواهد بود. رئیس‌جمهور آمریکا سپس اذعان کرد که اکثریت آمریکایی‌ها عقیده دارند که آمریکا عملکرد مناسبی نداشته است. وی گفت در دوران باقی‌مانده از ریاست‌جمهوری‌اش تلاش خواهد کرد تا با همکاری کنگره، اوضاع را بهبود بخشد.

اوباما در مورد مذاکرات هسته‌ای با اشاره به روند اجرای توافق هسته‌ای، گفت: «مذاکرات سازنده بوده و جامعه بین‌الملل در این رابطه متحد بوده و شکاف چندانی در این مورد میان ما نبوده است.»

وی افزود: «می‌خواهیم اطمینان یابیم که ایران به سلاح هسته‌ای دست نمی‌یابد، چراکه این تهدیدی است که دوستان ما نظیر اسرائیل را تهدید می‌کند و در بلندمدت با ایجاد رقابت تسلیحاتی، منطقه و جهان را تهدید خواهد کرد.»

رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: «ما به آن‌ها چارچوبی ارائه کرده‌ایم که نیازهای صلح آمیز آن‌ها را تامین می‌کند و اگر آنطور که رهبر آن‌ها گفت به دنبال تامین نیازهای صلح‌آمیز خود باشند، این می‌تواند نیازهای آن‌ها را تامین کند و در روندی گام به گام آن‌ها را از زیر تحریم‌ها خارج کند.»

وی افزود: «اگر بتوانیم به پاسخ آری برسیم، برای آن‌ها، برای منطقه و برای جهان بهتر خواهد بود.... تحریم‌هایی هست که یکجانبه از سوی ما اعمال شده... اگر بتوانیم به توافقی برسیم که ما را مطمئن کند که راه ایران به سمت بمب را مسدود می‌کند... آن زمان می‌توانیم در برابر کنگره استدلال ارائه کنیم... من همواره گفته‌ام که عدم توافق بهتر از یک توافق بد است... می‌خواهیم مکانیزمی قابل اعتماد باشد که جلوی گزیر آن‌ها را بگیرد.»

اوباما در حالی در این نشست شرکت کرده که حزب متبوعش با شکست در انتخابات میان‌دوره‌ای، اکثریت سنا و مجلس نمایندگان را به جمهوری‌خواهان واگذار کرده است.

ترکیب جدید کنگره می‌تواند شرایط را در دو سال باقیمانده از زمان ریاست جمهوری اوباما دشوارتر کرده و دولت وی را با مشکلات مختلفی در عرصه سیاست داخلی و بین‌المللی مواجه کند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها