امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123865
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عبدالله عبدالله»، رئیس اجرائی دولت وحدت ملی افغانستان امروز با «کمپبل» فرمانده نظامیان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عبدالله عبدالله»، رئیس اجرائی دولت وحدت ملی افغانستان امروز با «کمپبل» فرمانده نظامیان خارجی در این کشور دیدار کرد.

فرمانده نظامیان خارجی در افغانستان در این دیدار در خصوص آخرین تحولات نیروهای امنیتی افغان با رئیس اجرائی دولت افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس اجرائی دولت افغانستان بعد از استماع گزارش فرمانده آمریکایی بر همکاری و هماهنگی هر چه بیشتر بین نیروهای امنیتی افغان و نظامیان خارجی تاکید کرد.

400 میلیون دلار وسایل و تجهیزات آمریکایی در افغانستان ناپدید شد

نهاد بازرسی ویژه آمریکا برای افغانستان گزارش داد: مقدار زیادی از تجهیزات نظامی آمریکا در افغانستان ناپدید شده است.
در گزارش سیگار آمده‌ است: ارتش آمریکا نتوانسته چگونگی ناپدید شدن تعداد 15 هزار و 600 وسیله نظامی در افغانستان را مشخص سازد.

سیگار تأکید کرد: مقصر اصلی ناپدید ‌شدن این وسایل، ارتش آمریکا است و نگرانی‌هایی وجود دارند که وسایل ناپدیدشده دوباره پیدا نشوند.

حمله موشکی به ساختمان فرماندهی پلیس منطقه «شیندند»

«عبدالروف احمدی»، سخنگوی پلیس ولایت هرات در غرب افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت: شب گذشته طالبان مسلح، 2 موشک را به ساختمان فرماندهی پلیس منطقه شیندند هرات پرتاب کردند.

وی افزود: طالبان مسلح پس از پرتاب موشک به فرماندهی پلیس از محل فرار کردند؛ و در این رویداد به کسی آسیب نرسیده است.

به گفته احمدی، تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته اما نیروهای امنیتی افغان در جستجوی عاملان این حمله تروریستی هستند.

ولایت هرات در غرب افغانستان یکی از ولایت‎های ناامن این کشور به شمار می‎رود.

طرح جدید دولت افغانستان برای افزایش امنیت/ معرفی کابینه تا 10 روز دیگر

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان از تدوین طرح جدیدی برای بهبود وضعیت امنیتی در این کشور خبر داد و گفت: تا 10 روز دیگر اعضای کابینه جدید معرفی خواهند شد.
سخنگوی عبدالله تصریح کرد: بر اساس توافقنامه امضا شده میان «محمد اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان و «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی این کشور کمیته‎ای متشکل از 10 نفر روی گزینش اعضای کابینه کار می‎کنند و به زودی نتیجه کار خود را به رئیس جمهور و رئیس اجرایی اعلام می کنند.

پیوستن 20 شبه‎نظامی طالبان به روند صلح

«احمد فهیم قایم»، فرمانده پلیس ولایت «غور» در غرب افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‌‎ها اظهار داشت: روز گذشته حدود 20 شبه‎نظامی طالبان دست از جنگ برداشته و به روند صلح پیوستند.

به گفته قایم، این افراد پیش از این در مناطق مختلف این ولایت فعالیت‎های تروریستی انجام می‎دادند.

ولایت غور در غرب افغانستان یکی از ولایت‎های ناامن این کشور بوده که شبه‎نظامی طالبان و افراد مسلح غیرمسئول در آن حضور گسترده‎ای دارند.

کمپ «فینیکس» آمریکا به کمپ معتادان در کابل تبدیل می‌شود

سرپرست وزارت اقتصاد افغانستان با تأکید بر ضرورت جمع‎آوری معتادان از سطح شهر کابل، اظهار داشت: تمام این معتادان باید به کمپ فینیکس آمریکا منتقل شوند.
مدیران کمیسیون انتخابات از پارلمان افغانستان اخراج شدند

معاون و رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از نشست عمومی پارلمان افغانستان در روز چهارشنبه اخراج شدند.

اعضای کمیسیون‎های انتخابات افغانستان به دلیل افزایش اعتراضات کاندیداهای شوراهای ولایتی به نتیجه این انتخابات امروز در نشست عمومی فراخوانده شده بودند که تنها معاون و رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات حاضر شده بودند.

با این حال، «کریم باز» معاون وزارت دولت در امور پارلمانی افغانستان در این نشست دلیل عدم حضور «عبدالستار سعادت» رئیس کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی را سفر وی به آمریکا دانست و گفت که در خصوص عدم حضور دیگر اعضای این کمیسیون و کمیسیون انتخابات اطلاع نداشته و خود آن‎ها باید در این خصوص پاسخ‎گو باشند.

«عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان با توافق سایر اعضای این مجلس اعلام کردند که «محمد اشرف‎غنی» رئیس جمهور این کشور باید دلیل عدم حضور اعضای ارشد این کمیسیون‎ها را به پارلمان افغانستان پاسخ دهد.

ابراهیمی با توافق دیگر اعضا همچنین اعلام کرد که اعضای کمیسیون‎های انتخاباتی را با ارسال مکتوبی به دادستانی کل افغانستان معرفی خواهند کرد.

رئیس پارلمان افغانستان در ادامه، کمیسیون قضایی این مجلس را موظف کرد تا طرح تعدیل قانون تشکیل و صلاحیت‎های کمیسیون‎های انتخاباتی را آماده کرده و به نشست عمومی این مجلس بیاورد.

پارلمان افغانستان همچنین اعلام کرد: برای رسیدگی به شکایت‎های کاندیداهای شوراهای ولایتی دادگاه ویژه‌ای باید تشکیل شود.

این در حالی است که مجلس سنای افغانستان نیز کمیسیون‎های انتخاباتی را متهم به تقلب گسترده در انتخابات شوراهای ولایتی کرده و خواستار محاکمه اعضای این کمیسیون‎ها شدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها