امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123879
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از پایان سفر کاری به آمریکا در جمع سوگواران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از پایان سفر کاری به آمریکا در جمع سوگواران حاضر و به تماشای این آیین اصیل ایرانی نشست.

مرادخانی پس از اتمام اجرای پرشور این مجلس به اتفاق سیدعباس سجادی مدیر فرهنگسرای نیاوران در جمع تعزیه گردانان و مجریان برنامه قرار گرفت و ضمن سپاسگزاری از ایشان اظهار داشت:احیاء و حفظ آیین‎های اصیل دینی و مذهبی اولویت اصلی ماست.

وی افزود: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در رعایت اصول و مستندات تاریخی این مناسک مذهبی و دینی و پرهیز از خرافه در دوری از افراط گرایی و پرداخت های ناصحیح به بعضی امور، وظیفه ماست که در وزارت ارشاد به سمت نمونه‎سازی‎های درست گام برداریم و اینگونه آیین‎ها را به شکل صحیح در جامعه رواج دهیم.

معاون هنری با تشکر از سیدعلاءالدین قاسمی سرپرست گروه تعزیه و همکارانش بیان داشت: احیاء روح حماسی عاشورا، پرهیز از خشونت، تأکید به مستندات تاریخی بر اساس مقاتل متقن و استفاده از بیان هنری در این قالب آیینی اساس کار است که بحمدالله شما در این اجرا از آن بهره بردید و امیدواریم این الگویی مناسب برای گروههای دیگر باشد که ما در فرهنگسرای نیاوران و معاونت هنری بر آن تأکید داریم.

معاون هنری در پایان گفت:موجب خوشحالی است که اجرای این مراسم با حفظ اصالت و مبانی صحیح اجرای تعزیه اینچنین مورد استقبال مردم قرار می گیرد و فرهنگسرای نیاوران در دهه اول ماه محرم به پایگاهی برای اجرای این آیین زیبا و سنتی مبدل گردیده است.

مجالس تعزیه عاشورایی با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دهه اول ماه محرم در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.روز یکشنبه 11 آبان نیز نشست"نماد شناسی در تعزیه" و جلسه پرسش و پاسخ با حضور علاقمندان برپا شد.

همچنین به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان شب شعر عاشورایی با عنوان"آینه در کربلاست" شامگاه ششم آبان، با حضور شاعران صاحب نام  توسط کانون ادبی نیاوران برگزار شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها