امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123886
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
نادر قدیانی رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون انتخابات اتحادیه و

نادر قدیانی رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون انتخابات اتحادیه و اینکه آیا هیات رئیسه بر اساس آراء به رسمیت شناخته می شوند یا امر دیگری باید روی دهد، اظهار داشت: هنوز کار، تحویل گروه جدید نشده و این پروسه دو هفته‌ای به طول می انجامد.

وی در ادامه ضمن بیان اینکه قانون صراحتا اعلام می‌کند که نتیجه آرا نمایان کننده هیات مدیره است، افزود: قانونا هفته آینده 7 نفر هیات مدیره باید به هیات نظارت بر انتخابات وزارت صنعت معدن و تجارت مراجعه کنند. چرا که بر اساس قانون جدید پست‌ها بر طبق آرا مشخص می شود.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در پاسخ به اینکه باید به این قانون تمکین کرد یا راه دیگری هم برای هیات مدیره وجود دارد ابراز داشت: ممکن است منتخبین مایل باشند انتخابات داخلی برگزار کنند تا پست‌ها تعیین شود، از این رو 7 نفر باید به تفاهم برسند.

قدیانی تاکید کرد: قانون موجود صراحتا اعلام می‌کند که آراء تعیین کننده است، نفر اول رئیس، نفر دوم نایب اول، نفر سوم نایب دوم، نفر چهارم دبیر، نفر پنجم خزانه‌دار، نفر ششم و هفتم اعضای هیات مدیره هستند. این صراحت قانون است و منتخبین باید آن را بپذیرند.

رئیس اتحادیه با بیان اینکه صورت جلسه انتخابات باید به اتاق اصناف ارائه شود، متذکر شد: تا دو هفته آینده با حضور هیات مدیره جدید و قدیم تغییرات انجام می شود از آن لحظه کار به شکل رسمی به گروه منتخب 7 نفره سپرده خواهد شد.

این گزارش اضافه می‌کند در دوره انتخابات گذشته انتخابات برای هیات مدیره برگزار شد، اما قانون جدید صراحتا اعلام می‌دارد که آراء تعیین کننده است.

در این میان منتخبین از گروه‌های مختلف نشر هستند، در ادامه به تفکیک حوزه فعالیت هر یک از این اعضاء هفت نفره می‌آید:

محمود آموزگار با 251 رای جزء ناشران بین الملل و عمومی

محمدرضا توکل صدیقی با 226 رای از ناشران کودک و نوجوان و عمومی

مسعود پایدار داریان با 196 رای ناشر دانشگاهی

محمد مهدی فخری زاده با 193 رای ناشر عمومی

هومان حسین پور با  190 رای ناشر عمومی (شهرت توزیع کننده دارد)

فتح الله فروغی دهکردی با 181 رای  ناشر کودک (بیشتر شهرت آموزشی دارد)

یحیی دهقانی با  171 رای ناشر دانشگاهی

همچنین مرتضی احمد آخوندی با 168 رای ناشر عمومی، فرهاد تیمور زاده با 167 رای دانشگاهی و زهره حسین زادگان با 157 رای که به عنوان سه عضو علی البدل هیئت مدیره انتخاب شده است به عنوان ناشر کودک شناخته می شود.

از سوی دیگر سید عباس حسینی نیک با 213 رای به عنوان بازرس اصلی است از ناشران حقوقی است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها