امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123887
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، اسپانیا که این روزها از مشکلات مالی شدیدی رنج می‌برد ماموریتی گران برای یافتن جسد یک شاعر مشهور این کشور را آغاز ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، اسپانیا که این روزها از مشکلات مالی شدیدی رنج می‌برد ماموریتی گران برای یافتن جسد یک شاعر مشهور این کشور را آغاز می‌کند.

بنابر این گزارش، شورای استانی اسپانیا 15 هزار یورو را برای یافتن مقبره «فدریکو گارسیا لورکا» که در سال 1936 توسط نیروهای فرانکو دیکتاتور سابق این کشور ترور شد، اختصاص داده است.

در این طرح که متخصصانی از دانشگاه‌های مختلف حضور دارند، شهر «غرناطه»(گرانادا) و منطقه «پینیون کلورادو» مورد جست‌وجو قرار می‌گیرد چراکه به گفته «میگوئیل کابایرو» مورخ اسپانیایی در کتاب «13 ساعت آخر حیاه فدریکو گارسیا لورکا» این شاعر اسپانیایی در این مکان دفن شده است.

به نوشته منابع خبری، منطقه «پینیون کلورادو» مرکز آموزش میدانی نیروهای فرانکو بوده است و کارشناسان معتقدند در آن چندین گور دسته‌جمعی وجود دارد.

مدیرکل بخش حافظه تاریخی استان «لویس نارنخو» اسپانیا با اشاره به موفقیت ایزابل گارسیا لورکا خواهر شاعر فقید اسپانیایی مبنی بر جلوگیری از ساخت استادیوم فوتبال در این منطقه «پینیون کلورادو»، گفته است: ما تنها به دنبال لورکا نمی‌گردیم بلکه به دنبال قربانیان بسیاری هستیم که در آن دوران کشته شدند.

قرار است در تیم جست‌وجوی تشکیل شده، دو انتروپولوژیست و یک پزشک قانونی و تعدادی از کارشناسان از دانشگاه ناتینگهام انگلستان و همچنین خوزه آنتونیو لوزینتی استاد پزشکی قانونی دانشگاه غرناطه که توانست هویت کریستوفر کلمب را در عرض 14 روز تعیین کند، حضور داشته باشند.

به گزارش فارس، فدریکو گارسیا لورکا متول 5 ژوئن 1898 شاعر و نویسنده اسپانیایی است که علاوه بر شعر در نقاش، نوازندگی پیانو و آهنگسازی نیز مهارت داشت.

وی که یکی یکی از اعضای گروه نسل 27 بود در 38 سالگی و در 19 آگوست 1936 به دست پارتیزان‌های ملی در جنگ داخلی اسپانیا کشته شد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار