امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۲۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123902
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،حسن میلانی با اعلام این خبر گفت: همایش نقاشان عاشورایی با عنوان «72 بغض بوم» از صبح هشتم ماه محرم الحرام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،حسن میلانی با اعلام این خبر گفت: همایش نقاشان عاشورایی با عنوان «72 بغض بوم» از صبح هشتم ماه محرم الحرام با موضوع عاشورا و قیام سیدالشهدا (ع) در محل مجموعه فرهنگی هنری سینما قدس تبریز برگزار شد‌.

وی ادامه داد: در نهمین سوگواره تجسمی 72 بغض بوم هنرمندان عاشورایی، نقاشان برجسته و اساتید هنرهای تجسمی، هنرمندان در رشته‌های نقاشی، گرافیک، ‌خوشنویسی، حجم و نقاشی خط حضور داشتند و نقاشی‌های خود را با موضوع «حماسه کربلا و واقعه عاشورا» به تصویر کشیدند.

وی اضافه کرد: بعد از اعلام فراخوان برای حضور هنرمندان در نهمین سوگواره تجسمی 72 بغض بوم، قریب به 150 هنرمند در این حرکت عظیم فرهنگی و معنوی در رشته‌های نقاشی، گرافیک، خوشنویسی، حجم، نگارگری، نقاشی و تصویر‌سازی و خط در این همایش شرکت کردند.

وی عاشورا و قیام ابا عبدالله الحسین را بستری ناب برای تولیدات تجسمی نامید و گفت: بر اساس تک تک مفاهیم عاشورایی می توان هزاران اثر منحصر به فرد هنری خلق کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار