امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123926
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، منابع صنعتی هندی خبر دادند، پالایشگاه‌های هند پرداخت 900 میلیون دلار از دارایی های بلوکه شده ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، منابع صنعتی هندی خبر دادند، پالایشگاه‌های هند پرداخت 900 میلیون دلار از دارایی های بلوکه شده درآمدهای نفتی ایران بر اساس توافق موقتی ژنو را امروز چهارشنبه تکمیل کردند.

یکی از این منابع آگاه گفت، نخستین قسط 400 میلیون دلاری هند ماه گذشته تسویه شد و امروز شرکت‌های پالایشگاهی هندی دومین قسط 500 میلیون دلاری را پرداخت کردند.

به گفته این منابع هندی، هر کدام از شرکت‌های پالایشگاهی مانگالور و پتروکمیکال و اسار اُیل، 220 میلیون دلار و شرکت ایندین اُیل نیز حدود 60 میلیون دلار  و شرکت هیندوستان پترولیوم حدود 5 میلیون دلار از 500 میلیون دلار این قسط را پرداخت کرده‌اند.

پالایشگاه‌های هندی حدود 45 درصد پرداخت‌های نفتی خود را به روپیه و از طریق یک بانک محلی پرداخت می‌کردند. ایران از این پول برای پرداخت پول کالاهای وارداتی از هند استفاده می‌کرد.

به گزارش فارس، مبالغ پرداخت شده از سوی هند اقساط سوم و چهارم ایران برای تمدید توافق موقتی ژنو به شمار می‌رود که قرار بود به ترتیب 26 شهریور و 18 مهر ماه پرداخت شوند.

قسط سوم به مبلغ 400 میلیون دلار از سوی هند در تاریخ 29 مهر ماه به حساب بانک مرکزی ایران در امارات واریز شد. به این ترتیب، قسط سوم با تاخیر 35 روزه و قسط چهارم به مبلغ 500 میلیون دلار با تاخیر 27 روزه به ایران پرداخت شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها