امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123931
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 149
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از حادثه تروریستی در حسینیه «المصطفی» در منطقه الاحساء عربستان و شهادت 8 نوجوان شیعه، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پس از حادثه تروریستی در حسینیه «المصطفی» در منطقه الاحساء عربستان و شهادت 8 نوجوان شیعه، خطر تکفیری‌ها بیش از پیش در عربستان، جلوه پیدا کرده است.

سؤال اساسی که در این میان شکل می‌گیرد، در این است که چرا تمهیدات لازم برای جلوگیری و وقوع این قبیل جنایات از پیش در نظر نگرفته شده بود؟

گفته می‌شود این افراد همه تابعیت سعودی دارند و فرد کشته شده سرکردگی گروه را بر عهده داشته است که قبلا نیز برای آنچه «جهاد در سوریه» نامیده می‌شده است، به سوریه رفته بودند.

درست است که عربستان پیش از این اعلام کرده است با تکفیری‌های داعش و القاعده مبارزه می‌کند و درست است که مجازات سنگینی برای هرشخصی که به این گروهک‌ها بپیوندد در نظر گرفته است، اما یادمان نمی‌رود که همه این تصمیم‌ها را پس آن اتخاذ کرد که سه سال از گرو‌ه‌های مسلح در سوریه حمایت کرد و زمانیکه خطر بازگشت موج تروریسم به عربستان احساس شد، ریاض اقدامات پیشگیرانه را آغاز کرد، و مسئله مهم‌تر در این است که این قبیل جنایات مانند کشتار الاحساء، مربوط به داخل عربستان است و این چنین نیست که از خارج عربستان نشأت گرفته شده باشد.

حاکمان سعودی بخوبی دریافته‌اند که مقابله با این قبیل جنایات، لازمه‌اش مقابله با سران تکفیری و علمای سلفی-وهابی است، نوع خطابه دینی در عربستان منشأ و ریشه این قبیل جنایات است.

اگر هیأت علمای عربستان بیانیه هم بدهد و با شدیدترین عبارات این حادثه را محکوم کند، بازهم مثل روز روشن است که منشأ تروریسم، تفکرات «محمدبن عبدالوهاب» است. در این مورد عربستان کاملا دست بسته است و دچار تناقض و معمای پیچیده‌ای شده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها