امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123932
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 157
احد شاهین در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد اعزام نشدن به بیست و دومین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان اظهار ...

احد شاهین در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد اعزام نشدن به بیست و دومین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان اظهار داشت: ما برای اینکه در مسابقات جهانی کاراته که به میزبانی آلمان از امروز آغاز شده است اعزام شویم از یک هفته قبل برای دریافت روادید مقابل سفارت لهستان خوابیدیم تا اینکه روادید را دریافت کنیم اما متاسفانه در پایان نتوانستیم روادید حضور در مسابقات قهرمانی جهان را دریافت کنیم. تیم کاتای مردان متاسفانه شانس کسب مدال در مسابقات جهانی را از دست داد. ناراحتی ما از مسئولین فدراسیون است چرا که تمام کارهایی که ما انجام داده‌ایم برعهده مدیر بین‌الملل فدراسیون کاراته است اما دبیر فدراسیون به هیچ عنوان برای اعزام ما به این رقابت‌ها با ما همکاری نکرد.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه مسئولان فدراسیون می‌دانستند که سفارت آلمان برای اعزام تیم ملی ایران به مسابقات جهانی محدودیت در دادن ویزا در نظر گرفته است اما وقتی لیست نفرات اعزامی به مسابقات جهانی را نگاه می‌کنیم 8 کادر فنی در بخش مردان و بانوان برای تیم اعزامی به مسابقات در نظر گرفته‌اند اما متاسفانه تیم کاتای مردان که شانس کسب مدال طلا را داشت به حال خود رها کردند. سوال من این است که تیم اعزامی به مسابقات چرا باید به همراه خود دو نفر را به عنوان مدیر بین‌الملل به آلمان اعزام کند اما برای کاتای مردان ویزای حضور در مسابقات جهانی را کسب نکند؟

عضو تیم کاتای مردان در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه با محدودیتی که سفارت آلمان در نظر گرفته بود ما را به سفارت لهستان فرستادند تا از طریق آنها ویزای اروپا را تهیه کنیم و از آنجا راهی محل مسابقات شویم که متاسفانه در پایان نیز نتوانستیم به هدف‌مان برسیم. ما در طول این مدت تمام هزینه‌هایی را که در برای انجام کارهایمان کردیم از طریق اسپانسر تهیه کردیم و حالا مانده‌ایم که چه کسی باید جوابگوی هزینه‌های ما باشد. بنده به نمایندگی از تیم کاتا اعلام می‌کنم از طریق وزارت ورزش پیگیری و در مورد این اتفاق از مسئولان فدراسیون شکایت خواهیم کرد.

شاهین در ادامه افزود: بیش از یک سال و نیم است اعزامی برای ما فدراسیون در نظر نگرفته است. نه برای تیم کاتای مردان یک ریال هزینه در نظر گرفته‌اند و نه اینکه برای ما اردویی برگزار کرده‌اند. ما در طول این مدت در تبریز اردوهای خود را پیگیری می‌کردیم و تمام هزینه‌ها را خودمان پرداخت می‌کردیم حتی فدراسیون یک ریال برای ما هزینه نکرده است.

عضو تیم کاتای مردان در مورد صادر نشدن ویزای رئیس فدراسیون کاراته گفت: ما در 5 دوره لیگ جهانی شرکت کرده‌ایم در هر 5 دوره فینالیست مسابقات بودیم. دو مرحله از این مسابقات را خودمان هزینه‌ها را پرداخت کردیم و سه بار دیگر نیز شهرداری تبریز هزینه را برعهده گرفته بود. برای اعزام به مسابقات جهانی نیز هزینه‌های ما برعهده شهرداری تبریز بود اما متاسفانه با کم‌کاری دبیر فدراسیون کاراته که نقش مهمی در اعزام تیم ملی کاراته به مسابقات جهانی داشت از اعزام به این رقابت‌ها بازماندیم. موضوع عجیبی که برای ما مطرح است اینکه چطور دبیر فدراسیون برای خود و برخی افراد که هیچ کارایی برای تیم ملی ندارند ویزا به راحتی دریافت کرده اما برای رئیس فدراسیون ویزا دریافت نکرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه اتفاقاتی در فدراسیون کاراته رخ می‌دهد که به مدیریت این مجموعه ضربه می‌زند. ما در لیگ جهانی اتریش نتیجه خوبی کسب کردیم و در همان مقطع با آشوری دبیر فدراسیون در مورد اعزام‌مان به مسابقات جهانی آلمان صحبت کردیم. او مدعی شد که تیم کاتای مردان با مسئولیت خود در اتریش بماند و از همانجا به مسابقات جهانی اعزام شود. ما به او گفتیم که مشکل حراست و هزینه اقامت ما در اتریش را چه کسی باید پرداخت کند که ما در این مدت در اتریش اقامت کنیم. به هر حال هزینه‌ها خیلی زیاد بود و ما نمی‌توانستیم در اتریش بمانیم. او به همین راحتی مدعی می‌شد که با مسئولیت خودتان در اتریش بمانید و از همانجا راهی مسابقات جهانی شوید.متاسفم از اینکه هر بار برای ما مشکل‌تراشی می‌کنند و حضور در مسابقات مهم را از دست می‌دهیم. اسفند‌ماه در لیگ جهانی هلند می‌خواستیم با هزینه شخصی حضور داشته باشیم و تمام مراحل قانونی را طی کردیم اما برای ما مشکل‌تراشی کردند و مجوز شورای برون‌مرزی را نگرفتند تا فرصت حضور در لیگ جهانی هلند را به راحتی از دست بدهیم حالا هم با کم‌کاری برخی‌ها در فدراسیون ما شانس حضور در مسابقات جهانی آلمان را از دست دادیم.

انتهای پیام/خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها