امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123945
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جواد جهانگیرزاده» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران در مصاحبه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جواد جهانگیرزاده» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران در مصاحبه با خبرگزاری ترند، تصریح کرد توسعه روابط با کشورهای همسایه اولویت سیاست خارجی ایران است و آذربایجان جایگاه مهمی در بین همسایگان ایران دارد.

طبق این گزارش، جهانگیرزاده در خصوص روابط دوستانه ایران و آذربایجان گفت که ایران و آذربایجان، کشورهای دوست و برادر هستند و مردم این دو کشور ریشه‌های تاریخی، فرهنگی و مذهبی دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در اینباره گفت: « این روابط عمیق و دوستانه بین روسای جمهور آذربایجان و ایران، زمینه‌های کاری برای توسعه روابط بین دو کشور به وجود آورده است.»

جهانگیرزاده می‌گوید که حجم معاملات تجاری بین دو کشور ایران و آذربایجان رضایت‌بخش نیست و باید افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: «معاملات تجاری بین آذربایجان و ایران معادل 500 میلیون دلار است. این رقم مطابق با سطح روابط بین دو کشور نیست و باید به چندین برابر افزایش یابد.

این عضو مجلس ایران در خصوص قابلیت‌های روابط دو کشور گفت که ایران و آذربایجان پتانسیل زیادی برای گسترش روابط اقتصادی دارند و تأکید کرد: «دو کشور می‌بایست همکاری‌های خود را در زمینه نفت، گاز، انرژی، تجارت و صنعت توسعه دهند. ایجاد شرایط مناسب برای فروش کالاهای ایران در آذربایجان و بالعکس ضروری است.

طبق این گزارش، «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران در صدد است اواسط ماه جاری میلادی به آذربایجان سفری داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار