امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123948
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۳
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد که مقامات کی‌یف حاضر به مذاکره با نمایندگان نیروهای استقلال ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد که مقامات کی‌یف حاضر به مذاکره با نمایندگان نیروهای استقلال طلب در شرق این کشور برای ادامه رژیم آتش‌بس نیستند، ولی از امکان ازسرگیری مذاکرات بین اوکراین، روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا استقبال می‌کنند.

طبق اطلاعات خبرگزاری «نووستی» روسیه، روز چهارشنبه برخی خبرگزاری‌ها از انجام مذاکراتی بین نمایندگان دولت اوکراین، سازمان امنیت و همکاری اروپا و استقلال طلبان در دونتسک و همچنین مذاکرات دیگری بین نظامیان روسی و اوکراینی خبر دادند.

«الکساندر هوگ» معاون نماینده ویژه سازمان امنیت و همکاری اروپا بعد از این مذاکرات، آن را مثبت و خوش‌بینانه ارزیابی کرده بود. وی همچنین یادآور شده بود که در حال حاضر رژیم آتش‌بس در شرق اوکراین دیگر رعایت نمی‌شود، طرفین از سلاح سنگین استفاده می‌کنند و میزان اعتماد طرفین به یکدیگر نیز بسیار شکننده است.

در بیانیه وزارت دفاع اوکراین در این رابطه آمده است: «اطلاعات برخی رسانه‌ها در خصوص انجام چنین مذاکراتی با واقعیت مطابقت ندارد. ضمن اینکه طرف اوکراینی همچنان به رژیم آتش‌بس بر اساس توافقات صورت گرفته در مینسک، پایتخت بلاروس پایبند است».

بر اساس این بیانیه، دولت اوکراین حاضر است تنها در مذاکرات 3 جانبه بین نمایندگان اوکراین، روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا در خصوص روند حل و فصل اوضاع در شرق این کشور به مذاکره بپرازند.

این در حالی است که «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهوری اوکراین هم سه شنبه شب در جریان مذاکرات تلفنی خود با «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا پیشنهاد ازسرگیری مجدد شکل مذاکرات ژنو برای حل و فصل اوضاع در شرق این کشور را مطرح کرد.

پروشنکو با ابراز اطمینان از اینکه مقامات کی‌یف درصدد حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه در شرق اوکراین بر اساس توافقات مینسک هستند، پیشنهاد کرد که شکل مذاکرات ژنو در سطح وزرای امور خارجه برای حل و فصل بحران داخلی در این کشور از سرگرفته شود. 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها