امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123950
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۳
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادگاه بین‌المللی لاهه اعلام کرد، به‌رغم اینکه سربازان صهیونیستی طی حمله به کشتی مرمره در

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادگاه بین‌المللی لاهه اعلام کرد، به‌رغم اینکه سربازان صهیونیستی طی حمله به کشتی مرمره در سال 2010 مرتکب جنایت جنگی شده‌اند، اما این جنایت به اندازه کافی وخیم نبوده که در این دادگاه مورد قضاوت قرار گیرد.

خبرگزاری رویترز با استناد به اوراقی که از دادگاه به دست آورده است، گزارش داد، دادستان‌های دادگاه بین‌المللی لاهه بر این باورند سربازان اسرائیلی در طول حمله سال 2010 به فعالان ترک در کشتی مرمره که عازم ارسال کمک‌های بشردوستانه برای مردم غزه بود، مرتکب جنایت جنگی شده‌اند، با این حال، آنها اعلام کردند این موضوع خارج از اختیارات قانونی آنهاست چراکه این جنایات به اندازه کافی وخیم نبوده‌اند که در این دادگاه مورد قضاوت قرار گیرد. آنها افزودند با توجه به اطلاعاتی که در دسترس آنها بوده، به این نتیجه رسیده‌اند.

بر اساس این گزارش، احتمالا اقدام دادستان‌های دادگاه جنایات بین‌المللی باعث خشم ترکیه شود به ویژه اینکه این کشور اسرائیل را بعد از این حادثه به کشتار دسته جمعی محکوم کرده بود. علاوه بر این، تصمیم این دادگاه برای انجام ندادن تحقیقات در این زمینه، فعالانی را که می‌کوشند بحث‌برانگیزترین مسائل جهانی را در دادگاه بین‌المللی لاهه پیگیری کنند، ناامید می‌سازد.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها