امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123953
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۳
تعداد بازدید: 135
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» طی سخنانی از کشورهای مختلف

اسلامی خواست موضعی جدی در قبال مسجدالاقصی اتخاذ کنند و اعلام کرد که مسئولیت این مسجد فقط بر عهده ملت فلسطین نیست.

بنا به گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، مشعل در اظهارات مطبوعاتی خود به ویژه از کشورهای عربستان، مصر، مراکش و اردن به خاطر موقعیت خود درخواست کرد در قبال مسجدالاقصی به پا خیزند. وی سپس تمام گروه‌های فلسطینی را به انقلابی نیرومند علیه آنچه در مسجدالاقصی اتفاق می‌افتد فرا خواند و در مورد هتک‌حرمت‌ به این مسجد به رژیم صهیونیستی هشدار داد. مشعل افزود: مسجدالاقصی در حال حاضر در قلب خطر است و این بار مانند دفعات قبل نیست.

رئیس دفتر سیاسی حماس سپس 2 امر اساسی را برای مقابله با آنچه در مسجدالاقصی اتفاق می‌افتد مشخص کرد: اول مقاومت و به پا خواستن تمام ملت فلسطین در مقابل دشمن... این تنها چیزی است که به دشمن پاسخ خواهد داد و تنها وظیفه حماس نیست بلکه تمام گروه‌های فلسطینی از حماس، فتح، جهاد و تشکیلات خودگردان و غیره باید به دنبال آن باشند.

دوم اینکه تمام دولت‌ها و ملت‌ها بدون استثناء از رهبران گروه‌ها گرفته تا علماء ونویسندگان و مسیحی ومسلمان و هر کسی که ارزش‌های عدالت‌خواهانه برای او اهمیت دارد باید موضعی جدی در خصوص مسجدالاقصی اتخاذ کند و باید فریاد خشم ما به گوش جهانیان برسد. این خشم نباید مرزی بشناسد و این پیام ما به تمام جهان است.

وی ضمن قدردانی از اقدامات اخیر اردن در خصوص فلسطین از مراکش نیز خواست به عنوان کشوری که ریاست کمیته قدس را بر عهده دارد مسئولیت خود را انجام دهد. مشعل همچنین از عربستان نیز خواست به دفاع از مسجدالاقصی برخیزد و قدس را پایتخت تاریخی و دینی جهان خواند.

مشعل تاکید کرد که تمامی گزینه‌ها در خصوص مسجدالاقصی روی میز است و مقاومت در راس همه آنها و ترجمان خشم فلسطینی در قبال دشمن صهیونیستی است. آنچه در مسجدالاقصی روی می‌دهد جدید نیست بلکه از اشغال قدس شرقی در سال 1967 و پس از اشغال بخش غربی آن در سال 1948، رژیم صهیونیستی برای تغییر هویت تاریخی مسجدالاقصی می‌کوشد و به شهرک‌سازی خود ادامه می‌دهد.

مشعل در پایان تاکید کرد که این مبارزه فقط بر عهده ملت فلسطین نیست بلکه تمام اعراب و مسلمانان باید برای مسجدالاقصی به پا خیزند و این یک وظیفه انسانی است. وی افزود برای قدس باید شهدای بسیاری مانند شهید «معتز حجازی» (جرئیات بیشتر) داده شود و انواع حمایت تسلیحاتی و مالی برای دفاع از قدس باید صورت بگیرد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها