امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123956
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۳
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ولادیمیر پوتین» رییس‌جمهور روسیه قدرتمندترین فرد جهان نامیده‌شد. بر اساس آخرین

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ولادیمیر پوتین» رییس‌جمهور روسیه قدرتمندترین فرد جهان نامیده‌شد.

بر اساس آخرین اعلام فهرست مجله «فوربس» معیارهایی چون تاثیر سیاسی در نظرگرفته‌ نشده بلکه با توجه به در نظر گرفتن معیارهایی هم‌چون «قدرت سخت» شامل استفاده از ابزارهای نظامی و اقتصادی در جهت تاثیرگذاری بر رفتارهای سیاسی دیگران، پوتین به عنوان قدرتمدترین فرد جهان انتخاب شد.

مجله «فوربس» با توضیح بیشتر در انتخاب خود افزود «قدرتی که در شکل‌دهی جهان و تسلیم آن موثر بوده، موجب تحرک مردم، بازار، ارتش‌ها و اذهان می‌شود که این مسائل مد نظر این انتخاب بوده‌ است». 

پوتین امسال از میان 72 رهبر جهان برگزیده شد و «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان فرد دوم انتخاب شد.

سال گذشته نیز پوتین به دلیل مدیریت موفق و وساطت در مذاکرات برای رهایی سوریه از سلاح‌های شیمیایی به عنوان قدرتمندترین رهبر جهان انتخاب شده‌بود.

اما این دو، تنها جایزه‌های مجله فوربس به پوتین نبوده‌اند؛ وی سال 2007 میلادی نیز از سوی مجله فوربس به عنوان «مرد سال، فولادین و مصمم» انتخاب و برنده جایزه فوربس شد.

«فهرست مجله فوربس از قدرتمندترین افراد جهان» فهرستی است که بصورت سالیانه با توجه به جمعیت افراد جهان، افراد قدرتند را با معیارهای خاص تعیین می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها