امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12398
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۹
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری بسیج، همایش 500 نفر از اساتید زن بسیجی با حضور سردار نقدی رئیس سازمان بسیج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری بسیج، همایش 500 نفر از اساتید زن بسیجی با حضور سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

سردار نقدی به مقایسه جایگاه زن، قبل و پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در دوران منحوس پهلوی 80 درصد زنان بی سواد مطلق بودند و حال آنکه امروز بیش از 60 درصد دانشجویان را زنان شکل می‌دهند.

وی با ادای شکر الهی که به برکت انقلاب اسلامی شاهد افزایش اساتید مؤمن و فرهیخته زن در کشور هستیم، به ذکر خاطره‌ای ناگفته از دانشمند شهید مجید شهریاری پرداخت و گفت: سالها قبل که مسئول تحقیقات صنعتی و دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح بودم به اقتضای شغلم به بسیاری از دانشگاهها، مراکز پژوهشی و علمی کشور می رفتم، از جمله روزی به دانشگاه شهید بهشتی رفتم.

وی ادامه داد: وارد آزمایشگاه شدم، دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول فعالیت پژوهشی بودند. با دیدن دانشجویان دختر که در آزمایشگاه لیزر و هسته‌ای با دستگاه‌های ظریف و حساس آنجا چادر بر سر داشتند خیلی خوشحال و در عین حال متعجب شدم.

نقدی تصریح کرد: با دیدن این صحنه که در چنین رتبه علمی با برترین کشفیات و پژوهش‌های علمی، اینقدر به مسائل دینی توجه می‌شد کنجکاو و علت را جویا شدم. چون این موضوع نمی‌توانست از روی اجبار باشد آن هم در محیط خاص آزمایشگاه.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: وقتی از مسئولین دانشگاه پرسیدم پاسخ دادند: استاد این دانشجویان فردی مؤمن و از بچه‌های جنگ است که نفوذ کلام او و ارتباط صمیمی‌اش با دانشجویان، الگویی از او ساخته که تمامی دانشجویان او به مسائل دینی و رعایت احکام شرعی علاقه‌مند شده‌اند تا آنجا که دختران همگی داوطلبانه چادر بر سر دارند.

نقدی تاکید کرد: وقتی پیگیر شدم دیدم آن استاد دکتر مجید شهریاری است، دانشمند عزیزی که در راه اعتلای علمی کشورمان جان عزیز خود را تقدیم کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان این خاطره با اشاره به فرمایش امام خامنه‌ای که فرمودند نباید شخصیتی مثل چمران برای ما استثناء باشد، گفت: اساتید محترم به ویژه اساتید زن می‌توانند با تربیت دینی دانشجویان در کلاس‌های دانشگاه، آینده کشور را تضمین کنند و اثر یک استاد مؤمن و بسیجی بسیار حائز اهمیت است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها