امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123991
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دست کم 360 شبه نظامی از کمیته‌های مردمی از استان ابین برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دست کم 360 شبه نظامی از کمیته‌های مردمی از استان ابین برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی القاعده در استان عدن مستقر شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری «یمن پرس»، «علی عیده» سخنگوی کمیته‌های مردمی در استام ابین اعلام کرد که این نیروهای با هماهنگی نیروهای امنیتی که خواستار حضور 400 شبه نظامی بودند وارد عدن شده‌اند.

وی افزود که نیروهای کمیته‌های مردمی هنوز به سازمان‌هایی که قرار است امنیت آنها را حفظ کنند معرفی نشده‌اند و نهادهای امنیتی عدن مسئولیت توزیع و معرفی آنها به سازمان‌های مختلف را بر عهده دارند.

کمیته‌های مردمی در استان ابین از سال 2011 برای کمک به نیروهای دولتی شکل گرفته‌اند و اغلب نیروهای این گروه‌ها به صورت ماهیانه از وزارت دفاع یمن حقوق دریافت می‌کنند.

عیده یادآور شد که گروه دیگری از نیروهای وابسته به کمیته‌های مردمی  در صورت درخواست مدیریت استان عدن به این استان اعزام خواهند شد.

کمیته‌های مردمی در بسیاری از استان‌های یمن از جمله «ابین»، «جوف»، «شبوه» و «حضرموت» حضور دارند و از سال 2010 و در طول فواصل زمانی مختلف تشکیل شده‌اند.
انتهای پیام/ب 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار